Науковці заявили про новий метод лікування від COVID-19

Науковці заявили про новий метод лікування від COVID-19

Науковці заявили про новий метод лікування від COVID-19
Ілюстративне фото, AP

Медики та фармацевти повідомили про відкриття нового методу лікування COVID-19 із застосуванням суміші антитіл, який підвищує шанс на одужання у людей з важким перебігом захворювання.

Як повідомляє BBC, новий і достатньо дорогий метод лікування базується на застосованні суміші двох різних видів моноклональних антитілАнтитіл, отриманих з однієї клітини-попередника, отриманих у лабораторних умовах. Вони вводяться внутрішньовенно та допомагають нейтралізувати вірус, зв’язуючись із ним.

Дослідження, проведені у межах програми Recovery Trial, продемонстрували, що цей метод допомагає третині пацієнтів із важкою формою COVID-19. За підрахунками фахівців, це рятує життя шістьох людей на кожні 100 пацієнтів.

"Мені дуже пощастило, що випробування вже почалося на той час, коли мене доставили в лікарню з COVID-19, і я змогла отримати це новаторське лікування", – прокоментувала результати лікування Кімберлі Фізерстоун, яка була однією з перших пацієнток із тяжким перебігом захворювання, які отримали суміш антитіл.

Загалом участь у дослідженні нового методу лікування взяли 10 тисяч британців. Його результати свідчать про те, що лікування знижує ризик смерті від хвороби, тривалість перебування у лікарні (в середньому на чотири дні) та потребу у застосуванні апарату штучної вентиляції легенів.

"Введення цієї комбінації двох антитіл шляхом внутрішньовенної інфузії фактично знижує ризик смерті на одну п'яту. Ми виявили, що тепер ми можемо використовувати противірусне лікування, в даному випадку ці антитіла, у пацієнтів, які мають шанс померти без лікування на рівні одного з трьох, і ми можемо знизити цей ризик для них", – зазначив голова дослідницької групи сер Мартін Ландрей.

Інший співавтор дослідження, сер Пітер Хорбі зазначив, що це лікування має особливе значення для пацієнтів, організми яких не змогли виробити власні антитіла до вірусу.

Вартість нового лікування складає від 1 до 2 тисяч фунтів, зазначає видання.

Що відомо

  • Велика Британія на чотири тижні відклала пом'якшення карантину.
  • Британський регулятор з питань лікарських засобів та медичних препаратів (MHRA) дозволив використання однодозової вакцини від коронавірусу Johnson & Johnson американського виробництва.
  • Уряд Франції скасує вимогу обов'язкового носіння медичної маски на вулиці з 17 червня та комендантську годину з 21 червня через зменшення захворюваності на COVID-19.
  • У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, що право на в'їзд до України та звільнення від самоізоляції дає документ, про щеплення вакцинами, схваленими Всесвітньою організацією охороною здоров'я (ВООЗ).

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок