"Варто усім трошки зачекати". Що каже освітній омбудсмен про темпи реформи середньої освіти

"Варто усім трошки зачекати". Що каже освітній омбудсмен про темпи реформи середньої освіти

Марафон
"Варто усім трошки зачекати". Що каже освітній омбудсмен про темпи реформи середньої освіти Суспільне Запоріжжя

Питання реформування освіти потрібно ретельно обдумувати, як саме робити, в які терміни, з якими гарантіями для здобувачів освіти, для їх батьків, для педагогічних працівників, аби при завершенні отримати якісний результат.

Про це в коментарі Суспільному сказав освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Омбудсмен наголошує, що реорганізація має відбуватися у визначені законом терміни. Оскільки у ВР наразі вже є напрацьований варіант до другого читання змін до ЗУ "Про повну загальну середню освіту", який стосується саме шкільної мережі, то, зазначає омбудсмен, варто усім "трошки зачекати", бо це дуже складні питання та особливо неприємно те, що ці питання досить часто вирішуються без інформування громади.

"Варто усім трошки зачекати". Що каже освітній омбудсмен про темпи реформи середньої освітиСуспільне Запоріжжя

Експерт розповідає, на ґрунті некоректної поведінки місцевої влади виникає величезна кількість конфліктних ситуацій по всій країні, не лише у Запоріжжі.

"Здебільшого ці конфліктні ситуації виникають через те, що місцева влада просто ігнорує думку громадськості. У нас дуже багато звернень з цього приводу. Коли я починаю їх аналізувати, виявляється, що рішення місцевої влади могли бути прийнятними, але людей просто про це не інформують, не пояснюють", — акцентує Сергій Горбачов.

Нагадаємо, у Запоріжжі активно проводять підготовку до трансформації закладів загальної середньої освіти міста. В профільному департаменті міської ради Суспільному повідомили: "Щоб підійти до такої моделі безболісно і поступово, підготовчий етап змін стартує вже з 2021 року. Вже починаючи з цього року приймається рішення про те, які заклади освіти будуть набирати десяті класи та не будуть набирати перші, і які заклади, починаючи з цього року не будуть набирати десяті, але будуть збільшувати кількість перших класів", йдеться у повідомленні департаменту.

Що відомо

  • В результаті реформи освіти систему закладів загальної середньої освіти Запоріжжя представлять 121 заклад загальної середньої освіти комунальної форми власності, з них - 10 початкових шкіл, 85 гімназій, 26 ліцеїв.
  • Під час освітньої реформи планується поліпшити стандарти освіти, покращити матеріально-технічну базу, залучити кращих педагогічних та наукових працівників, запровадити справедливу та прозору систему фінансування у галузі освіти та науки. Про це розповіла начальниця Управління державної служби якості освіти у Запорізькій області Тетяна Озерова.
  • Впровадження реформи середньої освіти викликало неоднозначне ставлення в учнів, батьків та керівників навчальних закладів Запоріжжя.
  • Згідно з освітньою реформою, у новому навчальному році гімназія № 6, що у Комунарському районі Запоріжжя, функціонуватиме як ліцей, без початкової ланки. Батьки майбутніх першачків, яких хотіли записати до цієї гімназії, протягом 4-х місяців звертаються до різних інстанцій, аби відстояти право навчатися там їхнім дітям.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди