Реформа середньої освіти по-запорізьки: стрімкий стрибок чи вивірений план?

Реформа середньої освіти по-запорізьки: стрімкий стрибок чи вивірений план?

Марафон
Реформа середньої освіти по-запорізьки: стрімкий стрибок чи вивірений план?
Суспільне Запоріжжя

В результаті реформи освіти систему закладів загальної середньої освіти Запоріжжя представлять 121 заклад загальної середньої освіти комунальної форми власності, з них - 10 початкових шкіл, 85 гімназій, 26 ліцеїв.

Про це Суспільному повідомили в Департаменті освіти та науки Запорізької міської ради.

На сьогодні освітню систему Запоріжжя представляють 119 закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, з них 32 - гімназії, 14 - ліцеїв, 5 - шкіл І рівня, 19 - ЗНВК, 48 - шкіл І-ІІІ рівнів, в тому числі, у мережі ЗЗСО міста зберігається школа №53, що перебуває на капітальному ремонті.

Реформа середньої освіти у Запоріжжі
Суспільне Запоріжжя

Протягом 2019-2020 років вже змінено найменування та тип 25 ЗЗСО міста:

  • 15 на тип закладу освіти «гімназія» (№№ 1,3, 14, 17, 21, 33, 37, 39, 54, 73, 77, 83, 85,90, 104);
  • 5 на тип закладу «початкова школа» (ПШ «Мрія», «Світанок», «Прогрес», «Гармонія плюс», «Еврика»);
  • 5 на тип «ліцей» (Академічний ліцей «Промінь», Академічний ліцей «Альтернатива», Хортицький академічний ліцей, Академічний ліцей №23, Академічний ліцей «Вибір»).

Також створено 1 міжшкільний ресурсний центр (Олександрівський район).

Як повідомляється у відповіді запорізького департаменту освіти на офіційний запит Суспільного, найбільш відчутні для всіх зміни відповідно до нових законів запровадять не одразу, частково — з 2024 і повною мірою — з 2027 року.

Нагадаємо, за словами міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, у 2021 році зарахування до старшої школи відбуватиметься за встановленим порядком: "Як і торік, воно відбуватиметься після видання наказу про переведення учнів 9-х класів в тому ж закладі освіти. Хіба що учень захотів перевестися до іншого закладу або з підстав відповідно до Порядку", — сказав Сергій Шкарлет.

Тим часом у Запоріжжі вже активно проводять підготовку до трансформації закладів загальної середньої освіти міста. В профільному департаменті зазначають: "Щоб підійти до такої моделі безболісно і поступово, підготовчий етап змін стартує вже з 2021 року. Вже починаючи з цього року приймається рішення про те, які заклади освіти будуть набирати десяті класи та не будуть набирати перші, і які заклади, починаючи з цього року не будуть набирати десяті, але будуть збільшувати кількість перших класів", йдеться у повідомленні департаменту. Так, вже цьогоріч кількість 10-х класів у майбутніх ліцеях збільшать щонайменше удвічі, і збільшуватимуть надалі.

За яким планом відбувається трансформація закладів середньої освіти Запоріжжя в рамках реформи, за якими критеріями обираються заклади для переформатування, як ставляться до перетворень батьки, учні та вчителі — про це будемо говорити в марафоні Суспільного Запоріжжя "Реформа середньої освіти по-запорізьки: стрімкий стрибок чи вивірений план?" на платформах Суспільного Запоріжжя, Українського радіо Запоріжжя та телеканалу "UA:Запоріжжя".

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди