Три прикарпатські громади співпрацюватимуть з муніципалітетом Данії

Три прикарпатські громади співпрацюватимуть з муніципалітетом Данії

Три прикарпатські громади співпрацюватимуть з муніципалітетом Данії
Фото: Unsplash

Три міські територіальні громади Івано-Франківщини — Городенківська, Галицька та Долинська — перемогли у конкурсі на участь в Мережі партнерства з муніципалітетом Гульборгсунн (Королівство Данія). Про це Суспільному Карпати повідомив керівник Івано-Франківського регіонального офісу "U-LEAD" Руслан Панасюк.

За його словами, проєкт триватиме два з половиною роки.

"Ми будемо працювати у трьох великих сегментах: місцева демократія та залучення громади до управлінських рішень, співпраця громади та бізнесу, муніципальне співробітництво. Ми можемо навчитися доброчесного місцевого самоуправління, співпраці з бізнесом, підвищення прозорості місцевого управління, застосування цифрових платформ, питання розвитку туризму, екологічних проєктів, планування простору", — розповів Руслан Панасюк.

16 червня відбудеться перше знайомство всіх учасників онлайн. Також заплановані візити до Данії і данських партнерів до України.

До складу Мережі увійдуть ще 6 територіальних громад України: Свалявська, Горінчівська та Ясінянська (Закарпатська область), Глибоцька, Новоселицька та Хотинська (Чернівецька область).

До слова, муніципалітет Гульборгсунн розташований на півдні Данії. Громада утворилася через об'єднання міста із сусідніми напівсільськими населеними пунктами у 2007 році. Саме тоді, внаслідок реформи, кількість муніципалітетів у країні скоротилася майже утричі. Гульборгсунн омивається Балтійським морем. Там розвинена харчова промисловість та туризм.

Читайте також

  • Громади Прикарпаття можуть отримати по 300 тисяч гривень на розвиток волонтерства
  • Чотири тергромади з Івано-Франківщини стали партнерами українсько-швейцарського проєкту DECIDE

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок