Повернення гарячої води: як готуються на луцьких котельнях

Повернення гарячої води: як готуються на луцьких котельнях

Повернення гарячої води: як готуються на луцьких котельнях
Суспільне Волинь

У Луцьку розпочали підготовку до запуску газових котелень через відновлення подачі гарячої води з 15 червня. До цього 39 тисяч лучан майже місяць були без гарячої води.

Усього в місті 47 газових котелень, із них 18 – сезонні. Суспільне побувало в одній із котелень, де триває підготовка до ввімкнення гарячої води.

Майже місяць не працювала луцька котельня на вулиці Карбишева, 2. Котел запустили 14 червня за 40 хвилин. Перед запуском працівники перевіряли справність усіх систем.

На луцьких котельнях – підготовка до включення гарячої води
Суспільне Волинь

Як розповів Суспільному начальник котельні Анатолій Наврусевич, гаряча вода має з'явитися в оселях лучан о шостій ранку 15 червня. Від котельні на вулиці Карбишева, 2, послугу з надання тепла і гарячої води отримують 22 тисячі лучан.

"Коли гідравліка налагоджена і працюють мережні насоси, тоді розпалюють. У роботі два пальники, тиск газу на пальниках – 800 міліметрів водяного стовпа. Прогрівається траса і сам котел, а потім будемо виходити на параметри 100 гігакалорій в годину, тобто 1000 тонн води на 100 градусів за годину", – каже Анатолій Наврусевич.

На луцьких котельнях – підготовка до включення гарячої води
Суспільне Волинь

Оператори котельні відстежують тиск газу і витрати води, регулюють температуру води в системі. Зі слів майстра Юрія Репетюка, серед підготовчих робіт – заповнення тепломережі водою, підняття тиску, спуск повітря, а після цього розпломбування газопроводу, подача циркуляції на котел і розпал котла.

Договір на постачання природного газу з НАК "Нафтогаз" ДКП "Луцьктепло" відновило минулого тижня, зазначив речник комунального підприємства Антон Безносиков.

Аби уникнути зростання тарифу на гарячу воду і тепло, лучанам потрібно вчасно розраховуватися за надані послуги, каже речник "Луцьктепла". Із його слів, підприємство зобов’язали здійснювати попередню оплату, тобто в разі хоча б місячного боргу тариф зросте із 7 400 гривень за тисячу кубометрів газу до 11 тисяч гривень.

"Цього місяця ми відновлюємо послугу 15 червня, а вже до 20 червня ми маємо розрахуватися за цю послугу, аби отримувати об’єми на наступний місяць", – додав речник ДКП "Луцьктепло".

Усього в Луцьку є 44 тисяча абонентів, які користуються централізованим гарячим водопостачанням.

Нагадаємо, з 20 травня в обласному центрі Волині відключили централізовану подачу гарячої води з газових котелень. Зупинили її подачу з усіх газових котелень міста через завершення терміну дії Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку природного газу. У червні речник "Луцьктепла" Антон Безносиков повідомив, що підприємство переуклало договір з НАК "Нафтогазом", тож лучанам планують відновити гаряче водопостачання.

На початок