39 тисяч лучан залишилось без гарячої води. Що кажуть комунальники

39 тисяч лучан залишилось без гарячої води. Що кажуть комунальники

39 тисяч лучан залишилось без гарячої води. Що кажуть комунальники
Суспільне Волинь

З 20 травня у Луцьку відключили централізовану подачу гарячої води з газових котелень. 39 тисяч абонентів залишилось без цієї послуги на невизначений термін. Всього у Луцьку – 44 тисячі споживачів.

Коли повернуть послугу невідомо, – розповів Суспільному речник державного комунального підприємства "Луцьктепло" Антон Безносиков.

На підприємстві пояснюють: зупинка подачі гарячої води з усіх газових котелень міста відбулася через завершення терміну дії Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку природного газу.

Волиньгаз опломбував лічильники на газових котельнях міста.

39 тисяч лучан залишилось без гарячої води
Суспільне Волинь

У Луцьку - 47 газових котелень, із них 18 – сезонні. Тобто ті, що надають споживачам послуги взимку із постачання теплової енергії для потреб централізованого опалення. Після закінчення опалювального сезону вони припиняють роботу. Решта газових котелень надають послуги з постачання гарячої води.

"Луцьктеплу" пропонують купувати природний газ по передоплаті. Грошей, аби укласти новий договір на постачання природного газу, державне комунальне підприємство не має.

39 тисяч лучан залишилось без гарячої води
Суспільне Волинь

"Ми мусимо заплатити за газ, за який споживачі з нами розрахуються лише через два місяці. Тобто ми здійснюємо купівлю ресурсу по передоплаті, але з нами споживачі розраховуються по післяоплаті. Відповідно в нас зараз не має коштів, аби здійснити купівлю природного газу на наступний місяць", — каже Антон Безносиков.

Попри зупинку котелень, гарячу воду матимуть 5 тисяч містян. Це споживачі, які проживають в мікрорайоні ЛПЗ і отримують гарячу воду від котельні на вулиці Боженка, 32, де теплова енергія для потреб гарячого водопостачання йде від котла, що працює на альтернативному паливі.

Нагадаємо, уряд більше не регулюватиме ціни на газ для теплокомуненерго та не зобов’язуватиме НАК "Нафтогаз України" продавати блакитне паливо для них за фіксованою ціною. Вперше про припинення гарячого водопостачання у Луцьку попереджали ще наприкінці квітня.

На початок