У Циципаса померла бабуся за 5 хвилин перед фіналом Ролан Гаррос. Він присвятив їй виступ на турнірі AP

Грек дійшов до фіналу, але перед матчем втратив близьку людину.

Грецький тенісист Стефанос Циципас уперше в кар'єрі брав участь у фіналі Ролан Гаррос. У вирішальному матчі він намагався здолати першу ракетку світу Новака Джоковича.

Циципас був близьким для того, щоб встановити історичне досягнення - жоден із грецьких тенісистів ніколи не перемагав на турнірах серії Великих Шоломів. Грек вів у рахунку 2:0 за сетами, проте у підсумку поступився - Джокович здобув вольову перемогу.

Після поразки 22-річний тенісист виклав пост у Instagram. Однак у ньому він не висловив засмучення від підсумкового результату.

Циципас розповів, що за п'ять хвилин перед початком фіналу пішла з життя його бабуся. І наголосив: це значно важливіше, аніж перемоги чи трофеї у тенісі.

"Життя - не про перемоги чи поразки. Це про те, щоб насолоджуватися кожним моментом у житті, незалежно від того чи ти один або ж з іншими. Прожити осмислене життя без нещасть та зневаги. Піднімати трофеї та святкувати перемоги - це дещо, проте не все у житті. П'ять хвилин перед моїм виходом на корту моя улюблена бабуся програла свою боротьбу з життям. Це була мудра жінка, яка мала віру в життя та була готова ділитися цим з іншими".

Бабуся Циципаса була матір'ю Апостолоса Циципаса - батька та тренера Стефаноса. Попри поразку, тенісист наголосив, що присвячує весь свій успіх саме їй.

"Хотів би сказати, що незалежно від умов та ситуації це [виступ на Ролан Гаррос] повністю присвячую їй і лише їй. Дякую за те, що виростила мого батька. Без нього це було б неможливо".

Що відомо про Стефаноса Циципаса

• В оновленому рейтингу ATP Циципас посідає четверте місце, випередивши австрійця Домініка Тіма.
  • На рахунку Циципаса сім перемог на рівні турнірів ATP. У 2021-му він встиг виграти на двох ґрунтових турнірах - в Монте-Карло та Ліоні.
  • Циципас до Ролан Гаррос-2021 жодного разу не грав у фіналі турнірів серії Великого Шолому.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів