Новий особистий рекорд Костюк, найкращий результат Марченка за 4 роки. Оновлені рейтинги WTA та ATP Jimmie48

Як змінилися позиції українських тенісистів після Ролан Гаррос.

Чоловіча та жіноча тенісні асоціації (ATP та WTA) оновили рейтинги за підсумками виступів на останніх турнірах, одним із яких став Ролан Гаррос-2021.

В основній сітці Відкритого чемпіонату Франції зіграли п'ять українців, усі - представниці жіночого турніру: Еліна Світоліна, Марта Костюк, Катерина Козлова, Катаріна Завацька та Ангеліна Калініна. Три із п'яти тенісисток покращили свої місця в рейтингу. А Марта Костюк встановила новий особистий рекорд.

Українські тенісистки у рейтингу WTA

Марта Костюк наприкінці квітня 2021-го встановила новий особистий рекорд, піднявшись на 77-е місце. Це стало можливо завдяки її виступу на турнірі в Стамбулі - українка дійшла до півфіналу.

Менш, ніж через два місяці Костюк покращила свій результат. З 81-го місця, на якому перебувала українка перед Ролан Гаррос-2021, вона піднялася на 16 позицій - 65-е місце.

Саме Костюк показала найкращий результат серед українок на Ролан Гаррос. Вона дійшла до 1/8 фіналу, де поступилася Ізі Швьонтек - чемпіонці Ролан Гаррос-2020. Це найкращий результат Марти на турнірах серії Великого Шолому.

Прорив у рейтингу WTA показала ще одна українка - Ангеліна Калініна. На Ролан Гаррос вона зіграла п'ять матчів: три - у кваліфікації та ще два в основній сітці. І хоча вилетіла на стадії другого кола, у першому розгромила експершу ракетку світу Анжелік Кербер.

Калініна за підсумками Ролан Гаррос піднялася зі 139-ї на 120-у позицію. Але, на відміну від Костюк, це для неї не найкращий результат у кар'єрі (107-е місце у грудні 2018-го).

Покращила свій результат і Катаріна Завацька. Вона, так само як і Калініна, пройшла три раунди кваліфікації перед виступами в основній сітці, але програла у першому ж раунді майбутній фіналістці Марії Саккарі. Її місце в оновленому рейтингу - 126-е (плюс три позиції).

Не змогла покращити своє місце в рейтингу WTA Еліна Світоліна. Перша ракетка України продовжує йти на шостій позиції у рейтингу, поступаючись американці Софії Кенін, що входить у топ-5, 30 очками.

Лише одна українська тенісистка - Катерина Козлова - втратила позиції в оновленому рейтингу WTA за підсумками Ролан Гаррос-2021. Отримавши право виступити на турнірі завдяки захищеному рейтингу, Козлова програла у першому ж раунді австралійці Айлі Томлянович.

У топ-10 жіночого рейтингу змін не відбулося, його очолює австралійка Ешлі Барті, яка знялася через травму на Ролан Гаррос. А ось до топ-20 потрапила переможниця турніру Барбора Крейчикова, яка з 33-ї позиції перемістилася на 15-у. Прорив також за словенкою Тамарою Зіданшек - півфіналістка Відкритого чемпіонату Франції увійшла у топ-50 (47-е місце), піднявшись на 38 позицій вгору.

Українські тенісисти у рейтингу ATP

Представники України у чоловічому тенісі також намагалися пройти в основну сітку Ролан Гаррос. Але не змогли подолати кваліфікацію.

Ілля Марченко, що програв у фіналі кваліфікації Ролан Гаррос, в оновленому рейтингу піднявся на шість позиції - з 161-ї на 155-у. Це найкращий його результат майже за чотири роки - востаннє Марченко перебував так високо в липні 2017-го (136-е місце).

А ось Сергій Стаховський позиції в оновленому рейтингу ATP втратив. З 210-го місця експерша ракетка України перемістився на 218-е.

У топ-10 чоловічого рейтингу дві зміни. Фіналіст Ролан Гаррос-2021 Стефанос Циципас випередив Домініка Тіма та піднявся на четверте місце. До десятки найкращих увійшов іспанець Роберто Баутіста-Агут, що витіснив звідти аргентинця Дієго Шварцмана. Лідерство - за Новаком Джоковичем - чемпіоном Ролан Гаррос-2021.

Найкращий прогрес в оновленому рейтингу показав іспанець Алехандро Давідовіч Фокіна, який дійшов до чвертьфіналу Ролан Гаррос. Він піднявся на 11 позицій - з 46-ї на 35-у.