Як Україна пропустила три голи у матчі проти Нідерландів та чиї помилки призвели до цього AP

Розбір пропущених голів у стартовому поєдинку українців на Євро-2020.

Збірна України розпочала виступи на чемпіонаті Європи-2020 з поразки у поєдинку проти Нідерландів. Після безгольового першого тайму команди забили п'ять м'ячів у другій половині гри.

Українці програвали 0:2, однак змогли зрівняти рахунок завдяки дальному удару Андрія Ярмоленка та реалізованому стандарту - Роман Яремчук замкнув подачу зі штрафного. Проте втримати нічию не вдалося: Нідерланди забили третій гол та вирвали переможний результат.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко після матчу наголосив, що попри поразку саму гру "варто записати в актив". А моменти біля воріт Георгія Бущана пояснив "високими швидкостями".

Суспільне Спорт аналізує кожен із пропущених м'ячів збірною України у першому матчі проти Нідерландів. Та з'ясовує, що призвело до кожного голу.

Використані скріншоти з трансляції ТРК "Україна"

• 52-а хвилина: гол Жоржиньо Вейналдума - 1:0

Нідерландці мали можливості, щоб відзначитися у воротах збірної України ще у першому таймі. Проте завдяки кільком сейвам голкіпера Георгія Бущана команди пішли на перерву за рахунку 0:0.

А ось на старті другої половини зустрічі Нідерланди забили. Атака розпочалася на правому фланзі - передача на хід Дензелу Дюмфрісу, який намагався перехопити Віталій Миколенко.

Перший голТРК "Україна"

Проте Миколенко не впорався з перехопленням - м'яч пройшов поміж його ніг, завдяки чому Дюмфріс продовжив рух по флангу.

Україна перший голТРК "Україна"

Дюмфріс виконав простріл у штрафний майданчик у напрямі форвардів - Воута Вегхорста та Мемфіса Депая. Вегхорст не встиг, а ось Депай не дістався до м'яча через Георгія Бущана, який відбив його руками.

Україна перший гол

Однак Бущан вибив м'яча прямо під удар Жоржиньо Вейналдума. Півзахисник пробив точно під перекладину.

• 58-а хвилина: гол Воута Вегхорста - 2:0

Через шість хвилин Нідерланди відзначилися вдруге. Ще одна атака через правий фланг: Френкі де Йонг підключив того-таки Дюмфріса. Перехопити м'яча намагався Олександр Зінченко, однак передача пройшла між ним та Сергієм Сидорчуком.

Україна другий голТРК "Україна"

Гравець Нідерландів намагався обійти Миколенка, проте Віталій не пропустив його, зігравши корпусом.

Однак Нідерланди все одно забили. Микола Матвієнко, що був першим на м'ячі, вибиваючи його, влучив у Дюмфріса. А від нього - до Воута Вегхорста, який сильно пробив у ближній кут.

• 85-а хвилина: гол Дензела Дюмфріса - 3:2

Нічийний результат після голів Андрія Ярмоленка та Романа Яремчука тримався впродовж шести хвилин. Нідерланди змогли забити третій гол під кінець зустрічі.

Ілля Забарний завадив Мемфісу Депаю прийняти м'яч у штрафному майданчику, а Олександр Караваєв віддав пас назад на Георгія Бущана.

Україна третій голТРК "Україна"

Бущан, водночас, не вибив м'яча, а віддав його у фланг. Там його підхопив лівий захисник Нідерландів Овен Вейндал.

Вейндал віддав пас назад на центрбека Нетана Аке, який підключився до атаки. Той виконав навіс на Дензела Дюмфріса, який, вигравши другий поверх у Олександра Зінченка, забив третій м'яч.

Як пояснив Шевченко результат проти Нідерландів: ключові тези

Швидкий характер матчу

"Був цікавий матч, швидкий, дуже багато моментів у виконанні однієї й іншої команди, цікавий розвиток атак. Ми могли б і не пропускати такий м'яч у кінці".

Дефіцит динаміки в центрі поля у другому таймі - через це замість Марлоса вийшов Микола Шапаренко

"У другому таймі, коли нам не вистачало швидкості в середині поля, ми вирішили поміняти систему, випустивши Шапаренка й пересунувши Зінченка лівіше. Микола додав темпу за рахунок своєї мобільності, у нас з'явилася можливість пресингувати більш високо".

• Україна уперше за дев'ять років забила на Євро. Востаннє їй це вдавалося у 2012 році проти Швеції (2:1) - тоді також було забито два м'ячі.
  • Ілля Забарний - наймолодший дебютант у складі збірної України на чемпіонатах Європи.
  • Загалом у складі збірної України проти Нідерландів дебютували вісім футболістів - грали раніше на Євро лише Сергій Сидорчук, Олександр Зінченко та Андрій Ярмоленко.

• 17 червня - наступний матч збірної України проти Північної Македонії.
  • Після першого туру Україна посідає третє місце в турнірній таблиці групи С.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів