Україна відігралася з 0:2, але програла Нідерландам на старті Євро-2020

Україна відігралася з 0:2, але програла Нідерландам на старті Євро-2020 AP

Українці відігралися, але не втримали нічию.

Збірна України розпочала з поразки виступи на чемпіонаті Європи-2020. У першому матчі жовто-сині поступилася Нідерландам.

Перед матчем із Нідерландами Україна не змогла розраховувати на вінгера Віктора Циганкова, що продовжує відновлення після травми ноги. А у стартовий склад на матч не потрапив Тарас Степаненко - його замінив Сергій Сидорчук.

На перших хвилинах і Україна, і Нідерланди створювали гольові моменти. Однак жодна із команд не забила, після чого нідерландці створили щонайменше три моменти біля воріт українців, однак щоразу рятував Георгій Бущан.

На старті першого тайму Україна через травму втратила Олександра Зубкова, якого замінив Марлос. Але і півзахисник "Шахтаря" не відіграв повний матч: на 64-й хвилині його змінив Микола Шапаренко.

На перерву команди пішли за рахунку 0:0. Однак уже на старті другого тайму Нідерланди вийшли уперед: контратака правим флангом, простріл вздовж штрафної, з яким Георгій Бущан, але м'яч відскочив на Жоржиньо Вейналдума, який пробив під перекладину - 1:0.

Другий м'яч Нідерланди забили через сім хвилин - Віталій Миколенко програв боротьбу на фланзі, після чого Воут Вегхорст, отримавши м'яч у штрафному майданчику, подвоїв перевагу - 2:0. Не допоміг навіть перегляд VAR - арбітр не зафіксував потенційний офсайд у гравця нідерландської збірної.

Проте Україна не лише скоротила різницю в рахунку, але зрівняла рахунок. У проміжок з 75-ї по 79-у хвилини українці забили двічі: спочатку Андрій Ярмоленко після зміщення в центр пробив точно у дев'ятку - перший гол збірної України за дев'ять років на чемпіонатах Європи. А згодом подачу зі штрафного замкнув Роман Яремчук - 2:2.

Втримати нічию Україна не змогла. Подачу з лівого флангу замкнув Дензел Дюмфріс, який виграв другий поверх у Олександра Зінченка.

2:3 - Україна продовжила безпрограшну серію на Євро-2020 до шести матчів. Але провела перервала серію з п'яти матчів без забитих м'ячів на чемпіонатах Європи.

• Нідерланди - Україна 3:2

Голи: Вейналдум, 52, Вегхорст, 59, Дюмфріс, 85 - Ярмоленко, 75, Яремчук, 79

Турнірна таблиця групи С

• 1. Австрія - 3 очки (1 матч), 3:1 (різниця м'ячів)
  • 2. Нідерланди - 3 (1), 3:2
  • 3. Україна - 0 (1), 2:3
  • 4. Північна Македонія - 0 (1), 1:3

• Четвер, 17 червня. Україна - Північна Македонія, Нідерланди - Австрія
  • Понеділок, 21 червня. Україна - Австрія, Нідерланди - Північна Македонія
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів