Глава ВООЗ не виключив лабораторного походження COVID-19 та дорікнув Китаю у "непрозорості"

Глава ВООЗ не виключив лабораторного походження COVID-19 та дорікнув Китаю у "непрозорості"

Глава ВООЗ не виключив лабораторного походження COVID-19 та дорікнув Китаю у "непрозорості"
WHO

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус у межах саміту лідерів країн "Великої сімки" (G7) заявив, що не виключає версію лабораторного походження COVID-19. Також він звинуватив Китай у недостатній "прозорості" на початковому етапі розслідування природи вірусу.

Про це повідомляє Daily Mail.

За його словами, встановити походження вірусу слід хоча б "з поваги" до 175 мільйонів людей, які заразилися ним, і 3,7 мільйона жертв. ​​

"Я думаю, що знати, звідки цей вірус стався, варто з поваги, якої ці люди заслуговують, а також для того, щоб ми могли запобігти його повторенню", — заявив Гебреєсус.

При цьому він не виключив лабораторного походження коронавірусу.

"Кожна гіпотеза повинна бути відкрита", — сказав очільник ВООЗ.

Також він повідомив, що на початкових етапах розслідування з боку Китаю не було достатньої "прозорості та співпраці".

Читайте також: У місії ВООЗ оприлюднили перші результати розслідування щодо походження COVID-19

Крім того, Гебреєсус заявив, що для повного подолання пандемії потрібно вакцинувати не менше 70 відсотків населення світу. Для цього необхідно 11 мільярдів доз вакцин. Щодо короткострокової перспективи, то, за його словами, вже до вересня цього року необхідно вакцинувати не менше 10 відсотків населення кожної країни, а до кінця поточного року — 40 відсотків. Для цього вже зараз потрібно 100 мільйонів доз вакцин та ще 250 мільйонів до вересня. Очільник ВООЗ також закликав зробити висновки з поточної коронакризи з тим, щоб убезпечити світ від майбутніх пандемій.

"Є багато інших уроків, які ми всі повинні засвоїти про те, як захистити наші нації та наш світ від майбутніх пандемій. Перш за все, в основі пандемії лежить дефіцит солідарності та обміну даними, інформацією, ресурсами, технологіями та інструментами, необхідними кожній країні для захисту свого народу", — підсумував він.

Що відомо

  • 26 травня президент США Джозеф Байден доручив співробітникам американської розвідки активізувати розслідування щодо походження коронавірусу та закликав Китай до співпраці.
  • Розвідувальні служби країн Заходу, в тому числі Великої Британії, провели переоцінку версії походження вірусу SARS-CoV-2, який викликає коронавірусну інфекцію. Тепер вони схиляють до версії про лабораторне походження COVID-19.
  • Влада КНР довгий час відмовляла ВООЗ у допуску спеціалістів в Ухань для розслідування обставин початку пандемії COVID-19. Попередню згоду міжнародна організація отримала лише 5 січня, але за кілька днів Китай "передумав".
  • У травні 2020 року розвідки США, Австралії, Нової Зеландії, Канади і Великої Британії, що входять до альянсу Пʼяти очей, звинуватили китайську владу в тому, що вона свідомо приховувала будь-яку інформацію про коронавірус, а лікарів змушувала мовчати або "зникати".
  • 11 січня ВООЗ все ж отримала дозвіл на проведення слідчих дій, але лише за дотримання низки умов. Зокрема, під час усіх етапів розслідування вчених ВООЗ супроводжуватимуть представники китайської влади. Крім того, влада КНР надала експертам документи та матеріали, які стали основою для початку розслідування.
  • Наприкінці січня 2021 року група експертів ВООЗ, що вивчають походження коронавірусу, відвідала ринок морепродуктів у китайському місті Ухань.
  • У лютому місія ВООЗ оприлюднила перші результати розслідування щодо походження COVID-19.
  • Пандемія COVID-19 розпочалася в грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Світова спільнота активно звинувачувала КНР у приховуванні справжніх масштабів епідемії та обставин її початку.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок