Чешка Крейчикова виграла 12-й матч поспіль та стала чемпіонкою Ролан Гаррос-2021 AP Images

Ще минулого року вона була поза топ-100 світового рейтингу.

25-річна чеська тенісистка Барбора Крейчикова - переможниця Ролан Гаррос-2021. У фіналі вона у двогодинному матчі здолала росіянку Анастасію Павлюченкову. Це була перша очна гра між Крейчиковою та Павлюченкової.

Обидві тенісистки уперше в своїй кар'єрі до фіналу турніру Великого Шолому. По ходу змагань Крейчикова програла дві партії, Павлюченкова - три. Зокрема, у матчі третього раунду чешка вибила українку Еліну Світоліну.

Крім одиночного розряду обидві тенісистки виступали у парному розряді: росіянка дійшла до чвертьфіналу, а чешка - у неділю, 13 червня, зіграє у фіналі.

У фіналі одиноночго розряду Барбора провела на корті дві години. У першому сеті вона розбила росіянку 6:1, але в другій партії теж поступилася з великим розривом - 2:6. Причому по ходу партії Павлюченкова брала медичний таймаут через травму на стегні.

Переможниця Ролан Гаррос визначалася у вирішальному сеті, який вийшов найрівнішим у фіналі. Тенісистки обмінялися швидкими брейками, а за рахунку 3:3 Барбора змогла взяти подачу суперниці. Після цього вона доволі впевнено довела матч до перемоги, хоч і закрила його лише з четвертого матчболу - 6:4.

• Ролан Гаррос-2021. Жінки. Фінал

Анастасія Павлюченкова (Росія, 31) - Барбора Крейчикова (Чехія) 1:2 (1:6, 6:2, 4:6)

Що означає ця перемога Крейчикової

• Чешка лише вп'яте в кар'єрі грала в одиночному розряді турніру Великого Шолому. Вона - експерша ракетка світу в парі, але в одиночному розряді довгий час не мала успіхів.
  • Ще восени 2020 року (перед стартом попереднього Ролан Гаррос) Барбора перебувала поза топ-100 світового рейтингу, а з наступного тижня буде на 15-му місці.
  • Крейчикова виграла 12 матчів поспіль: перемогла на турнірі у Страсбурзі (перший особистий титул), а тоді в Парижі.
  • Крейчикова - друга чеська тенісистка в історії, яка виграла Ролан Гаррос. Загалом вона стала четвертою чешкою з перемогою на турнірі Великого Шолому (Ганна Мандлікова - 4, Петра Квітова - 2, Яна Новотна - 1, Барбора Крейчикова - 1)

КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт