105-3. Рафаель Надаль втретє в кар'єрі програв на Ролан Гаррос – і вдруге Новаку Джоковичу AP Images

Перша поразка іспанця з 2015 року.

Жеребкування Ролан Гаррос-2021 звело в одній сітці усіх найтитулованіших тенісистів сучасності: Новака Джоковича, Роджера Федерера та Рафаеля Надаля. Джокович та Федерер могли зустрітися у чвертьфіналі, але цього не сталося через зняття швейцарця.

А от півфінальна зустріч між Новаком та Рафаелем відбулася за планом. Дев'ятий очний матч тенісистів на Ролан Гаррос (7-1 попереду був Надаль), 58 очна гра загалом та реванш минулорічного фіналу (розгромна перемога Надаля).

Тенісисти зустрічалися у фіналі останнього турніру перед Ролан Гаррос - Надаль обіграв у трьох сетах Джоковича в Римі.

Однак у Парижі у 2021 році Новак Джокович зміг зупинити Рафаеля Надаля. І зробив це удруге в кар'єрі.

Тенісисти провели на корті більше чотирьох годин: перша та друга партії тривали близько години, закінчилися перемогами кожного тенісиста 6:3.

Ключовим став третій сет: Джокович двічі вів з брейком, вигравав 5:3, подавав на сет, але Надаль зміг повернутися в партію. Іспанець не лише відігрався, а й вийшов уперед - 6:5. І на подачі серба заробив сетбол, який, утім, не реалізував. Справа перейшла на тайбрейк, де Новач дотис суперника - 7:4.

Лише третя партія тривала 93 хвилини: Новаку вдалося вийти уперед за сетами. Водночас у Парижі наближалася 23:00 (комендантська година), але після цього сету організатори змагань повідомили, що глядачі можуть залишитися на трибунах: їм дозволили.

Четвертий сет розпочався зі швидкого брейку від Рафаеля - 2:0. Але на цьому усе. Новак Джокович провів майже безпомилкову партію, діставав усі м'ячі та вибивав суперника. Він вигравав шість геймів поспіль, перетворив 0:2 в 6:2, а разом з цим виграв і матч - 3:1 за партіям.

Після гри Новак назвав цю перемогу "підкоренням тенісного Евересту".

• Ролан Гаррос. Чоловіки. Півфінал

Новак Джокович (Сербія, 1) - Рафаель Надаль (Іспанія, 3) 3:1 (3:6, 6:3, 7:6 (4), 6:2)

105-3. Третя поразка Надаля в Парижі

• З 2005 року Рафаель Надаль виграв 13 з 16 Ролан Гарросів: двічі він вибував по ходу турніру, ще одного разу знявся через травму. Надаль провів у Парижі 108 матчів, і до цього моменту програв лише два (тепер - три).
  • Хто вибивав Надаля на Ролан Гаррос: Робін Содерлінг (2009 рік, 1:3, четвертий раунд), Новак Джокович (2015 рік, 0:3, чвертьфінал та 2021 рік, 1:3, півфінал). Це перша поразка іспанця в Парижі з 2015 року.
  • Надаль уперше програв у півфіналі Ролан Гаррос - попередні 13 таких матчів він виграв.

• У чоловічому фіналі Ролан Гаррос Новак Джокович зіграє проти грека Стефаноса Ціціпаса.
  • У жіночому фіналі Ролан Гаррос чешка Барбора Крейчикова зіграє проти росіянки Анастасії Павлюченкової.
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол