В Одесі планують знести будівлю колишньої друкарні. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Одесі планують знести будівлю колишньої друкарні. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Одесі планують знести будівлю колишньої друкарні. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Фото: Архитектура Одессы archodessa.com

В Одесі планують знести будівлю колишньої друкарні Юхима Фесенка — саме тут колись друкували гроші Української народної республіки та один з перших накладів "Чорної ради" Куліша. Понад десять років тому будинок втратив статус пам'ятки архітектури, а тепер на його місці хочуть збудувати шестиповерхову будівлю.

Будинок побудували у 1841 році у російсько-візантійській стилістиці за проєктом архітектора Сергія Козлова. У 1880 році видавець Юхим Фесенко придбав цю будівлю та облаштував її під друкарню. Тут видавали книги, ікони, листівки та картини, а значну частину матеріалів друкували українською.

У 1965 році тут відкрили Одеську міську друкарню, утім на початку 2000-х будівлю закинули, а у 2008 році друкарня втратила статус пам'ятника архітектури. Наразі будинок планують знести, аби збудувати на його місці нову шестиповерхову будівлю.

Що відомо

  • 27 січня фасад будівлі друкарні Юхима Фесенка на вулиці Рішельєвська, 47, що в центрі Одеси, обнесли парканом. Місцеві мешканці та громадські діячі зібралися на акцію протесту, аби перешкодити будівництву на місці колишніх архітектурних пам'яток.
  • Згодом у міністерстві оприлюднили припис про заборону будівництва. Однак пізніше Одеський окружний адміністративний суд зупинив дію припису Мінкульту.
  • 31 травня, на територію друкарні Фесенка та колишнього кінотеатру "Рішельєвський" заїхала спецтехніка. Там, за словами кореспондентів Суспільного, відновили будівельні роботи.
  • 3 червня Одеська ОДА заборонила будівництво на території друкарні Фесенка, а міністр культури Олександр Ткаченко звернувся до очільника МВС Арсена Авакова з проханням взяти будівлі під охорону.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок