У Тернополі почали ревакцинацію препаратом AstraZeneca італійського виробництва

У Тернополі почали ревакцинацію препаратом AstraZeneca італійського виробництва

У Тернополі почали ревакцинацію препаратом AstraZeneca італійського виробництва
Суспільне Тернопіль

210 людей у Тернополі ревакцинували препаратом AstraZeneca. Це ті люди, які в березні отримали першу дозу вакцини. Імунізували їх в тимчасовому центрі вакцинації, що в центрі дозвілля імені Довженка. Щеплення проводили 3 мобільні бригади. Про це розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.

"Пацієнти були повідомлені сімейними лікарями про проведення вакцинації і здійснили сьогодні візит. Перед проведенням щеплення вони оформляють інформовану згоду, після чого звертаються до лікаря на огляд і їм проводиться щеплення. Після цього протягом 30 хвилин вони знаходяться в залі на випадок виникнення алергічної реакції", – розповіла завідувачка амбулаторії сімейної медицини Тетяна Кузнецова.

Другу дозу вакцини сьогодні отримав тернополянин Андрій Дивак. Чоловік працює хірургом-інтерном в Тернопільській лікарні швидкої допомоги, в якій лікують хворих на Ковід. Каже, майже рік тому також перехворів коронавірусом:

"Практично в перший день, як ми стали шпиталем, я захворів, ми почали чергувати. Почалося просто – в мене підйом температури до 39 був, без будь-яких симптомів. Я здав ПЛР-тест, тоді він ще довго робився, до тижня часу. І практично без будь-яких симптомів минуло, навіть нюх і смак не зникав. А чому вакцинувався – я вважаю, що вакцинація входить в топ-5 винаходів в медицині, в світовій історії. Це саме той винахід, який врятує людство, який в свій час врятував світ від натуральної віспи, я просто не бачу альтернатив. Вперше я вакцинувався 15 березня цього року, спочатку відчуттів не було ніяких. Але я мав ще нічне чергування в той же день, в мене був і озноб, і температура, але все легко знімалося симптоматико-нестероїдними запальними і вже до вечора наступного дня я себе почував повністю прекрасно".

У Тернополі почали ревакцинацію препаратом AstraZeneca італійського виробництва
У Тернополі почали ревакцинацію препаратом AstraZeneca італійського виробництва. Суспільне Тернопіль

Разом з Андрієм ревакцинуватися прийшов його батько Микола Дивак. Чоловік каже, працює в університеті. Ковідом не хворів:

"Чому вирішив вакцинуватися – тому що немає альтернативи. Це дуже страшна хвороба з дуже складними наслідками і, на жаль, ще не придумали таких ліків, щоб можна було обійтися без вакцини. Ми знаємо що у країнах, таких як Ізраїль, багато людей вакцинувалися і бачимо результат".

Загалом вчора область отримала 19 тисяч доз препарату Астра Зенека, яку планують використати для ревакцинації, розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко. Ревакцинацію препаратом AstraZeneca в тимчасовому центрі вакцинації продовжуватимуть до вихідних.

У суботу та неділю в центрі вакцинації щепитимуть першою дозою людей, які зареєструвалися в додатку "Дія". Цих людей імунізуватимуть препаратом Coronavac, повідомила Ольга Ярмоленко.

Що відомо

На початок