Марта Костюк вилетіла з Ролан Гаррос після двосетової дуелі з чинною чемпіонкою

Марта Костюк вилетіла з Ролан Гаррос після двосетової дуелі з чинною чемпіонкою AP Images

Марта була близькою до перемоги у кожному з сетів.

18-річна Марта Костюк залишилася останньою українкою в одиночній сітці Ролан Гаррос-2021: вона уперше вийшла в четвертий раунд і отримала можливість зіграти один з історичних матчів для жіночого тенісу в Парижі.

У матчі 1/8 фіналу Марта у нічній сесії на центральному корті грала проти чинної чемпіонки Ролан Гаррос, 20-річної Іги Швьонтек з Польщі. Це була перша очна гра тенісисток на дорослому рівні.

У попередньох трьох раундах ні Марта, ні Іга не програли жодного сету. Швьонтек так узагалі - 10 матчів поспіль у Парижі виграла в двох сетах.

І попри усі старання Марти Костюк, Іга змогла продовжити цю серію до 11 матчів.

Швьонтек та Костюк відіграли вкрай рівний матч, який тривав 93 хвилини, а перемогу в кожному з двох сетів вирвала 20-річна полька.

У першій партії Марта змогла першою зробити брейк, але Іга моментально відповіла зворотнім брейком. Ключовий момент сету - сьомий гейм, коли українка на подачі суперниці заробила подвійний брейкпоїнт, але не реалізувала його. Швьонтек повела 4:3, тоді взяла подачу Марти і подала на сет - 6:3.

У другій партії швидкий брейк вдалося зробити уже польці, але українка моментально повернулася в гру - 2:2. Однак у сьомому геймі Швьонтек змогла ще раз зяти подачу Костюк, після чого відіграла брейкпоїнт на своєму геймі та повела 5:3.

Марта втримала свою подачу (відіграла матчбол), повела 30:0 на чужій подачі, але не більше. Іга виграла чотири очки поспіль і закрила матч свічкою з бекхенда.

• Ролан Гаррос. Жінки. Четвертий раунд

Іга Швьонтек (Польща, 8) - Марта Костюк (Україна) 2:0 (6:3, 6:4)

Що сказала Швьонтек про Костюк після матчу

"Її захист був неймовірним, вона була усюди. Велике браво Марті, у неї велике майбутнє. Сподіваюся, на нас чекає ще багато таких очних матчів", - заявила Іга у коментарі на корті після гри.

Статистика матчу

• Віннери: 24 в Іги - 20 у Марти
  • Невимушені помилки: 22 в Іги - 27 у Марти
  • Очки виграні на першій подачі: Іга - 74% (28/38), Марта - 57% (25/44)

• Українських тенісистів та тенісисток в одиночному розряді Ролан Гаррос-2021 не залишилося. Марта Костюк вилетіла останньою.
  • За підсумками турніру Марта може піднятися на 65-е місце в світовому рейтингу - найвища позиція у кар'єрі.
  • Іга Швьонтек вийшла до чвертьфіналу, де продовжить захист титулу в матчі проти Марії Саккарі.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу