Результати досліджень свідчать, що повітря у Черкасах забрудене діоксидом азоту та формальдегідами. У порівнянні з попереднім місяцем рівень забруднення зріс у 1,5 рази, повідомив Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За інформацією метеоролога, узагальнені результати аналізу проб атмосферного повітря за травень засвідчили, що рівень забруднення повітря у місті знову високий.
Згідно досліджень, порівняно з квітнем
- у Дніпровському мікрорайоні зросли середньомісячні концентрації по діоксиду азоту у 1,6 рази, по формальдегіду у 2,2 рази.
- у Південно – західному мікрорайоні вдвічі збільшились середні за місяць концентрації по аміаку.
Загальний рівень забруднення атмосферного повітря по місту порівняно з минулим місяцем збільшився 1,5 рази. Тобто з підвищеного у квітні став високим у травні.
Середні за травень концентрації забруднюючих речовин у порівнянні з їх гранично-допустимими концентраціями за добу (далі – ГДК с. д. мають такі значення:
- по пилу 1,3 ГДК с.д;
- по діоксиду сірки від 0,24 до 0,26 ГДК с. д.;
- по діоксиду азоту від 1,0 до 3,2 ГДК с. д., найбільш забруднений Дніпровський мікрорайон ;
- по оксиду вуглецю 0,33 ГДК с. д.;
- по оксиду азоту 0,33 ГДК с. д.;
- по аміаку 0,5 ГДК с.д.;
- по формальдегіду 3,0 ГДК с. д. у Дніпровському мікрорайоні.
За даними метеостанції у Черкасах, погодні умови цьогорічного травня у співвідношенні до забруднення атмосферного повітря були особливими. Дощі різної інтенсивності, що спостерігалися в Черкасах впродовж 20 діб сприяли зменшенню завислих у повітрі речовин. Вітер з максимальною швидкістю 15 м/с і більше, що відмічався протягом 8 діб, сприяв розсіванню шкідливих домішок, викинутих у атмосферу. А маловітряна суха погода, температурні інверсії створювали умови для накопичення забрудників в приземному шарі атмосфери (загальна кількість таких днів .
Отже, результати спостережень засвідчили, що природний потенціал погоди недостатній до повного розсіювання присутніх у повітрі Черкас пилових домішок, діоксиду азоту та формальдегіду. Лише зменшення тоннажності викидів зменшить їх кількість до безпечних значень.
Що відомо
- Проби повітря відбирали на стаціонарних постах спостережень (у центрі міста, Південно-західному та Дніпровському мікрорайонах) щоденно чотири рази на добу.
- За результатами досліджень у 2019 році, за середніми за рік концентраціями, рівень забруднення атмосфери у м. Черкаси був високим. Черкаси посіло 13 місце у рейтингу 39 забруднених міст України, у яких проводилися відповідні дослідження
Читайте також
- Дим, кіптява та неприємний запах: жителі Черкас скаржаться на якість повітря
- "Черкаський ДОК не забруднює повітря": пояснення представника підприємства