Дим, кіптява та неприємний запах: жителі Черкас скаржаться на якість повітря

Дим, кіптява та неприємний запах: жителі Черкас скаржаться на якість повітря

Дим, кіптява та неприємний запах: жителі Черкас скаржаться на якість повітря Суспільне: Черкаси

Дим, кіптяву та неприємний запах хімічних домішок почали відчувати жителі мікрорайону "Дніпровський". Про це Суспільному розповіла голова комітету самоорганізації населення цього району Любов Здоровенко.

Через сморід від підприємств, що розташовані поруч житлових будинків, жителі мікрорайону не можуть ані провітрювати квартиру, ані гуляти надворі.

повітря чеСуспільне: Черкаси

Ангеліна Іванівна Танюк, яка мешкає у мікрорайоні "Дніпровський", щодня відчуває запах диму:

"Запах такий, якщо в цю сторону вітер, він настільки нудотний, що дихать не можна, стає недобре. Він зі сторони деревообробного комбінату".

Жителі Черкас скаржаться на якість повітряСуспільне: Черкаси

Через те, що мешканцям мікрорайону набридло терпіти сморід, вони зібралися біля комітету самоорганізації населення. За словами голови організації Любові Здоровенко, люди написали звернення до депутата міської ради:

"Зверталися до нас в комітет мешканці, вони за дві доби зібрали майже 600 підписів під зверненням до депутата міської ради. Просять, щоб розібралися зі смородом, димом, пилом".

Житель району Денис Маковійчук зауважив, що найбільше неприємний запах відчувається вночі:

"Особливо в святкові дні, вихідні і коли вітер повертається на наш мікрорайон. Їдким димом формальдегідного складу. У нас тут є підприємство – деревообробний комбінат з якого неозброєним оком видно дим".

Жителі Черкас скаржаться на якість повітряСуспільне: Черкаси

Жителька мікрорайону Наталія також скаржиться на неприємні запахи:

"Нещодавно до трьох годин ночі дихать не було чим. Я так думаю, що це ДОК тому Що запах такий їдкий".

Валентина преступа також живе у мікрорайоні "Дніпровський", зауважила, що немає чим дихати під час прогулянок:

"Цей запах не дає нам життя. Ми не можемо навіть вікна відкрить, щоб свіже повітря зайшло в дім. Просто на прогулянці задихаємося".

Жителі Черкас скаржаться на якість повітряСуспільне: Черкаси

Дим із Черкаського заводу плитних матеріалів видно і вдень. Пояснювати ситуацію і говорити з журналістами керівництво підприємства відмовилося. Та повітря дійсно забруднене в цьому мікрорайоні і це показали дослідження, пояснює метеорологиня черкаського обласного гідрометцентру Діана Мовсесян.

"Саме минулого тижня в Черкасах спостерігалися найвищі концентрації по діоксину азоту. І це було у Дніпровському мікрорайоні. Тоді зафіксували перевищення по формальдегіду до трьох ГДК. І по місту крім формальдегіду і діоксиду азоту були ще й перевищення по пилу".

За словами начальниці відділу екоінспекції області Наталії Лисечко, за перевищення викидів в атмосферу, установи платитимуть штраф.

"Упродовж січня-квітня 21 року інспекція провела 103 перевірки, 48 осіб притягнули до відповідальності. 45 осіб сплатили штрафні санкції – 12 тисяч гривень, також інспекція розрахувала збитки на суму понад 150 тисяч, які вже стягнули".

Жителі Черкас скаржаться на якість повітряСуспільне: Черкаси

Аміак, формальдегід, діоксид азоту та пил – те чим дихають черкасці найбільше, розповіла начальниця відділу атмосферного повітря управління екології та природніх ресурсів облдержадміністрації Олена Рясик.

"У нас по місту розташована значна кількість підприємств. Понад 600 підприємств, які мають дозволи на викиди по місту Черкаси. Значний вплив має також автотранспорт. Загалом астми, бронхіти – це все пов’язано з якістю повітря".

Екологиня Альона Голубєва розповіла, як можна вберегтися від забрудненого повітря.

"За можливості перечікувати викиди або ж вдома із закритими вікнами, або десь далеко на природі в закритих районах . Ще немає кращого процесу як фотосинтез. І взагалі очищення повітря здійснюється в нашому місті і на планеті за рахунок дерев і рослин".

Втім, до збереження чистого повітря повинна долучитися і держава, говорить начальниця відділу управління екології. Нині до закону "Про охорону атмосферного повітря" вносять зміни.

"Зміни до термінів виконання заходів. Тобто, якщо ви їх не виконали, ви будете платити штрафи, відшкодовувати збитки, а краще будете закривати підприємство. Також йдеться про установлення приладів контролю на стаціонарні джерела викидів. Це будуть дуже суттєві зміни".

Жителі Черкас скаржаться на якість повітряСуспільне: Черкаси

Контролювати забрудненість повітря можуть і жителі міста, зауважила Наталя Лисечко. Тож, якщо чути неприємний запах від підприємств звертатися потрібно до екологічної інспекції установи.

Авторка Тетяна Рева

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди