Туристичні маршрути та культурна спадщина: чим туристів приваблює Херсонщина

Туристичні маршрути та культурна спадщина: чим туристів приваблює Херсонщина

Туристичні маршрути та культурна спадщина: чим туристів приваблює Херсонщина

Про туристичні маршрути та цікавинки нашого краю, а також про відповідальний туризм у програмі "Тема дня" Українського радіо. Херсон розповіли секретар обласної організації національної спілки краєзнавців України, співзасновник соціального проєкту "Мандруймо Херсонщиною" Вадим Яровий та голова обласної організації національної спілки краєзнавців України Олексій Макієнко.

За словами Олексія Макієнка, Херсонщину туристи мало знають с точки зору історико-культурної спадщини.

"В цьому регіоні ми маємо надзвичайно широкий і масштабний зріз різних культур - від найдавніших часів до сьогодення. І багато що з цих культур дійшло до наших часів, зберігаються охороняються і найголовніше потребує популяризації серед відвідувачів в тому числі серед туристів. Понад 6 тисяч пам'яток історії та культури у нас зараз офіційно зареєстровані в інспекції з охорони пам'яток історії та культури. Наприклад, маяки - це одна із родзинок і окрас цієї історико-культурної спадщини. У нас є і найвищі, і найцікавіші, і найпривабливіші маяки України.", - розповідає Олексій.

Туристичні маршрути та культурна спадщина: чим туристів приваблює Херсонщина

Він додає, що деякі маяки обмежені для відвідування туристами.

"Вони розташовані в тій місцевості, яка зараз в умовах нашої міжнародної та політичної ситуації, не є надзвичайно відкритою для відвідування тому, наскільки мені відомо, з’явилися приписи органів відповідальних за безпеку, про заходи обмеження щодо вільного відвідування цих об'єктів туристами. В принципі, маяки є доступними для оглядин, але на певній відстані, без відповідного виходу на цю територію", - говорить Олексій.

Туристичні маршрути та культурна спадщина: чим туристів приваблює Херсонщина

За його словами, в цьому році планують дослідження та розкопки в різних куточках Херсонщини.

"Це античне городище Скелька біля села Олександрівка колишнього Білозерського району, на березі Дніпро-Бузького лиману. Це село Червоний Маяк Береславського району з пізньоскіфським городищем Амадока, де вже понад 10 років працює експедиція інституту археології за участі наших херсонських спеціалістів обласної інспекції охорони пам'яток під керівництвом професора Симоненка. Це археологічна експедиція в селі Тягинка, яка працює на розкопках Литовського замку 15 століття і кожен рік приносить якісь несподіванки. Вже минулого року, до речі, цю експедицію під час її роботи, відвідувала організована група екскурсантів, тобто це один з перших досвідів того як можна використовувати об'єкт під час наукових досліджень", - розповідає Олексій.

Вадим Яровий говорить, відвідування туристичних локацій вимагає "шанобливого" ставлення до навколишнього середовища та пам'яток історії.

Туристичні маршрути та культурна спадщина: чим туристів приваблює ХерсонщинаСуспільне Херсон

"Наша Херсонщина дуже приваблива і має дуже багато різних цікавих об'єктів - таких привабливих, які варто відвідувати туристам. Місцеві більш-менш відповідально ставляться до свого місця проживання і зберігають його наскільки це можливо. А от туристи все-таки не завжди соціально та екологічно несуть відповідальність після відвідування цих місць", - розказує Вадим.

За його словами, якщо люди поводять себе умовно "нечемно", то це приводить до втрачання історичного та природного надбання Херсонщини.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди