Перший вихід у плей-оф та рекордна серія матчів у старті. Як пройшов сезон у НБА для Олексія Леня AP

Українець із "Вашингтон Візардз" припинив виступи у сезоні НБА.

Центровий збірної України Олексій Лень завершив свій восьмий сезон у НБА. Український баскетболіст із "Вашингтон Візардз" у п'ятому матчі плей-оф поступився "Філадельфії 76ерс" (112:129) та програв серію з рахунком 1:4.

Лень в останньому матчі провів на майданчику дві хвилини. Це другий поєдинок поспіль, коли головний тренер "Візардз" Скотт Брукс залишив українця у запасі на матч НБА.

Для Олексія Леня плей-оф у сезоні 2020/21 став першим у кар'єрі. Він був автором найдовшої "безплейофної" серії серед чинних баскетболістів у НБА. Однак, подолавши у плей-ін "Індіану Пейсерс", Лень зміг перервати цю серію.

Перед тим, як залишитися у запасі на два останні матчі, Лень мав серію у 39 поєдинків поспіль, коли з'являвся у старті. Вона є рекордною для українських баскетболістів і перед цим належала Віталію Потапенку, який у сезоні 1999/2000 мав серію у 35 матчів.

Рекордні серії українців у старті НБА (30 та більше)

• 39 матчів: Олексій Лень (2020/21, "Вашингтон Візардз")
  • 35: Віталій Потапенко (1999/2000, "Бостон Селтікс")
  • 32: Віталій Потапенко (1998/99, "Бостон Селтікс")
  • 30: Станіслав Медведенко (2003/04, "Лос-Анджелес Лейкерс")

Як склався для Леня сезон 2020/21?

Так само, як і для іншого українця в НБА Святослава Михайлюка, Лень під час сезону 2020/21 змінив команду. Розпочав сезон український баскетболіст у складі "Торонто Репторс", однак більшу його частину провів у "Вашингтон Візардз".

Загалом за сезон Лень відіграв 69 матчів. У середньому у регулярному чемпіонаті він проводив на майданчику 15.3 хвилини, набираючи 6.6 очок. Якщо брати уваги лише виступи за "Візардз", то ці значення вищі - 15.8 хвилин на майданчику, 7.1 очки.

За кількістю матчів у старті Лень показав третій найкращий результат у кар'єрі в НБА - 43. Востаннє він грав 40 та більше поєдинків у сезоні зі старту ще під час виступів за "Фінікс Санз" у сезоні 2015/16.

Матчі Леня у старті НБА
  • 46 матчів - "Фінікс Санз" (2015/16)
  • 44 - "Фінікс Санз" (2014/15)
  • 43 - "Вашингтон Візардз" (2020/21)

Якщо брати до уваги виступи у регулярному чемпіонаті, то Лень показав найкращий результат у кар'єрі за точністю кидків з гри. Виступаючи за "Візардз", українець закинув 61.9% кидків.

Точність кидків Олексія Леня
  • 2020/21 - "Вашингтон Візардз" - 61.9% (57 матчів)
  • 2019/20 - "Сакраменто Кінгз" - 59.3% (15 матчів)
  • 2017/18 - "Фінікс Санз" - 56.6% (69 матчів)

Щодо дій Леня в обороні, то він закінчив виступи у регулярному чемпіонаті із показником у 4.4 підбирання. Це один із найгірших виступів українця - у дебютному сезоні 2013/14, у якому Лень зіграв 42 матчі (три - зі старту) середній показник підбирань був меншим - 2.4.