Олексій Лень уперше вийшов у плей-оф НБА та перервав одну з найдовших "безплейофних" серій в історії

Олексій Лень уперше вийшов у плей-оф НБА та перервав одну з найдовших "безплейофних" серій в історії

Олексій Лень уперше вийшов у плей-оф НБА та перервав одну з найдовших "безплейофних" серій в історії
AP Images

Сім років без плей-оф!

Український баскетболіст Олексій Лень разом із командом "Вашингтон Візардс" змогли вийти у плей-оф Східної Конференції НБА! У вирішальному матчі турніру плей-ін проти "Індіани Пейсерс" столична команда розбила суперника з рахунком 142:115.

Ця перемога дозволила "Візардс" зайняти восьме місце (останнє доступне) у плей-оф сітці Східної Конференції. У першому раунді "Вашингтон" зіграє проти першого сіяного, "Філадельфії 76-ерс" (перший матч у неділю, 23 траня).

Для українського центрового цей вихід плей-оф став історичним. Олексій Лень ніколи у своїй кар'єрі не грав у плей-оф матчах НБА. Він проводить сьомий сезон в лізі, але раніше виступав тільки у регулярному сезоні.

Лень навіть був автором "рекорду" серед усіх чинних гравців - 533 матчі (включно з двома турніру плей-ін) без жодної участі в плей-оф. Ніхто з теперішніх гравців НБА немає такої ж серії.

Якщо взяти усю історію НБА, то Олексій Лень входив у топ-10 гравців, які провели найбільше матчів у лізі, але жодного разу не зіграли у плей-оф. Українець йшов на сьомому місці - 533 матчі.

Найбільше матчів, жодного у плей-оф: топ-5 гравців в історії НБА

  1. Том ван Арсдейл (12 років кар'єри) - 929 матчів
  2. Отто Мур (9 років) - 682 матчі
  3. Нейт Вільямс (8 років) - 642 матчі
  4. Омрі Касспі (10 років) - 588 матчів
  5. Себастьєн Телфейр (10 років) - 564 матчі

Якби Олексій Лень не вийшов разом з "Візардс" у плей-оф цього сезону, то уже наступного (за умови того, що залишиться в НБА) українець піднявся би на четверте місце у цьому "рекордному" списку гравців в історії ліги.

Читайте також: Зміна команди і найкраща результативність у кар'єрі. Як пройшов сезон у НБА для Святослава Михайлюка

Однак вихід "Візардс" у плей-оф майже напевне означає, що Олексій уперше в кар'єрі все-таки зіграє у плей-оф. Українець незмінно виходить у стартовій п'ятірці "Вашингтона" в останніх 40 матчах, і хоча є радше рольовиком, але свої 10+ хвилин отримує у кожному матчі.

Як тривала серія Олексія Леня без участі в плей-оф

  • 10 174 хвилини у матчах НБА: дебют 30 жовтня 2014 року.
  • 533 матчі в кар'єрі НБА: 335 - за "Фінікс Санз", 117 - за "Атланту Хоукс", 59 - за "Вашингтон Візардс", 15 - за "Сакраменто Кінгз", 7 - за "Торонто Репторс". Усього 227 матчів у стартовій п'ятірці.
  • За кар'єру Лень набрав 4145 очок (рекорд серед українців) та зробив 3191 підбирання.
Читайте також: Олексій Лень - найрезультативніший український баскетболіст в історії НБА
На початок