Тернопільські пенсіонери вивчали польську мову

Тернопільські пенсіонери вивчали польську мову

Тернопільські пенсіонери вивчали польську мову Суспільне Тернопіль

Близько 20 пенсіонерів вивчають польську мову в Тернопільському міському центрі соцобслуговування. Це відвідувачі відділу денного перебування цього центру, розповіла вчителька і завідувачка відділу Світлана Чайківська.

Жінка каже, заняття проводять під час "Університету третього віку". Цей проєкт в центрі розпочався 1 червня, під час нього для пенсіонерів організували 5 факультативів, один із них – польська мова. Сьогодні відбулося перше заняття. На нього прийшли п’ятеро жінок. Тернополянка Віра Демиденко розповідає, польську вивчає з дитинства. На факультатив, прийшла, щоб навчитися вільно розмовляти:

"Моя мама тут проживала і вона ходила в польську школу. А мені польська мова змалку дуже подобалася і я купила собі самовчитель. Я вивчила читати будь-яку інструкцію, мені не треба перекладача, розмову я всю розумію, а от говорити в мене не виходило. І от через те я записалася, щоб підтягнути".

Ще одна учасниця факультативу Віра Рибалко каже, польську почала вивчати, щоб спілкуватись з рідними, які живуть у Польщі.

На першому занятті слухачі факультативу вивчали алфавіт, вчилися правильно вимовляти та читати слова, розповіла працівниця центру Світлана Чайківська. За її словами, польську мову під час проєкту "Університет третього віку" запровадили вперше:

"Багато відвідувачів нашого центру мали бажання вивчати польську мову і тому для них був безпосередньо запроваджений цей факультатив. Близько 20 слухачів факультет наш набрав. Ми їх розділили у зв’язку з карантинними обмеженнями на дві групи. Одна група займається у понеділок, друга – в четвер. Кожного разу урок буде починатися з перевірки домашнього завдання, яке на попередньому занятті ми вивчали, також я їм роздруковую щоразу матеріали, які вони мають змогу вдома повторити чи продивитися. Вивчаючи даний курс ми будемо старатися вивчити такі базові вирази, щоб кожен з наших слухачів мав би змогу краще порозумітися в магазині, на вокзалі, щоб купити собі квиток, чи в будь-яких інших громадських місцях".

Польську мову пенсіонери вивчатимуть впродовж трьох місяців, після цього отримають сертифікати про проходження курсу, розповіла Світлана Чайківська. За її словами, також у територіальному центрі пенсіонери вивчають англійську мову, практичну психологію, основи здорового способу життя, вчаться працювати з комп’ютером.

Загалом у відділенні денного перебування – 1 400 пенсіонерів. 52 з них відвідують факультативи "Університету третього віку". Цей проєкт започаткували три роки тому, розповіла Світлана Чайківська.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди