Перше засідання палати Конгресу регіональних влад відбулося у Хмельницькому. Про що говорили

Перше засідання палати Конгресу регіональних влад відбулося у Хмельницькому. Про що говорили

Перше засідання палати Конгресу регіональних влад відбулося у Хмельницькому. Про що говорили Фото: Суспільне Поділля

Сьогодні, 3 червня розпочав роботу новостворений Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України із засідання Палати місцевих влад, яке проходить у Хмельницькому. Участь у засіданні беруть президент, міністри та представники місцевої влади зі всієї України.

Відкрив засідання президент Володимир Зеленський. До президії Конгресу увійшли три представники від Палати місцевих влад, яких обрали на сьогоднішньому засіданні. Це Львівський міський голова Андрій Садовий, його обрали головою комітету. Заступниками голови обрали міського голову Дніпра Бориса Філатова та Житомирського міського голову Сергія Сухомліна. Проте під час засідання Сергій Сухомлін запропонував ще одного члена Конгресу - виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана. Його кандидатуру ухвалили одноголосно.

Також під час часзасідання заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко оголосив про старт роботи офісу конгресу на базі Офісу президента. Його створили для звернень очільників громад, щоб розв'язувати ефективно питання, які потребують втручання центральної влади.

Конгрес регіональних влад у ХмельницькомуФото: Суспільне Поділля

Конгрес регіональних влад у Хмельницькому

Міністр регіонального розвитку Олександр Чернишов у своєму виступі зупинився на пріоритетності реформи децентралізації в Україні. Зокрема сказав, що Уряд ухвалив план першочергових заходів, найважливішими з яких є зміни до конституції та нова редакція Закону "Про місцеве самоврядування".

"Насамперед вони будуть спрямовані на гарантування матеріальної та фінансової основи самоврядування. Органи місцевого самоврядування обласного та районного рівнів отримають можливості для створення власних виконавчих органів. Водночас місцеві райдержадміністрації будуть переформатовані в органи префектурного типу. Їх основними завданнями стане виконання державних функцій, а не самоврядних", - зазначив Олександр Чернишов.

Слово на засіданні мав і Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Він звернувся до президента з пропозицією списати борги підприємств теплоенерго, які виникли через неефективне державне регулювання тарифів на теплопостачання.

У відповідь Володимир Зеленський заначив, що підтримує таку ініціативу та уже мав розмову з народними депутатами з енергетичного комітету, які гальмують розгляд зареєстрованого у парламенті законопроєкту щодо списання цих боргів.

конгресФото: Суспільне Поділля

Борис Філатов, міський голова Дніпра підняв питання щодо передачі професійно-технічних училищ у комунальну власність. Каже, Міністерство теж не проти їх передачі, але ж на рівні виконавців стикаються з бюрократичним спротивом і далі слів справа не йде.

"Ми вже не один рік обласні центри фінансують ПТУ та не мають права втручатися у їхні справи. Училища нам просто не належать, адже досі на це немає окремого нормативного документа. Їх обіцяли передати обласним центрам ще у 2016 році, але міністерство поки не завершило цей процес і для облдержадміністрацій які відповідають за заклади у невеликих містах. Поки ми блукаємо зачарованим колом молодь гає час здобуваючи подекуди музейні професії, а міста втрачають ресурси та можливості. Цьогоріч обласні центри витратять 6 мільярдів гривень на утримання ПТУ", - зазначив Борис Філатов.

На що Зеленський сказав, що не буде обіцяти ще 5 років і попросив міністра освіти та науки пришвидшити цей процес - передачі профтехучилищ управління місцевим органам влади.

Друге питання з яким погоджується президент – це про гнучкість професій. Зазначає, що справді досі державне замовлення на робітничі кадри відірване від регіонального ринку праці та запиту на професіоналів. Дав Шкарлету завдання попрацювати з усіма містами.

За словами міністра освіти, який також присутній на засіданні, всього у країні є 635 закладів профтехосвіти. З них 282 подали до міністерства повні пакети документів щодо передачі у власність місцевих рад. По інших - або немає документів на будівлі та споруди, або немає кадастрових номерів на землю, на якій розташовані ПТУ, тому сьогодні їх фізично неможливо передати.

"Наразі уже відпрацьовані механізми щодо виділення коштів місцевими або обласними радами на формування цих документів. Також найближчим часом ми вирішимо питання, як ПТУ передати міським громадам, які мають бюджети та можуть утримувати такі заклади, оскільки раніше цей процес замикався лише на обласних адмінстрацях та облрадах. Що стосується Хмельницького, то тут у нас вже передано місцевим радам п'ять закладів профтехосвіти, ще по трьох закладах - ВПУ №11 та №25, Нетішинський професійний ліцей - пакети документів передані до Мінекономіки щодо формування рішення про передачу їх у комунальну ласність місцевих рад", - зазначив Сергій Шкарлет.

Насамкінець Володимир Зеленський наголосив, що наступна зустріч Конгресу має бути вже з результатом піднятих сьогодні питань та доа, що Україна рухається вперед і одним із таких прогресивних кроків вперед є те, що декілька країн уже замовляють в України концепт єдиного порталу державних послуг "Дія".

Що відомо

  • 3 червня розпочав роботу новостворений Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України із засідання Палати місцевих влад, яке проходить у Хмельницькому. Участь у засіданні беруть президент, міністри та представники місцевої влади зі всієї України.25 лютого Зеленський оголосив про створення Конгресу місцевих та регіональних влад в Україні.
  • Глава держави на початку березня затвердив положення Конгресу. Згідно з документом, Конгрес є консультативно-дорадчим органом, серед основних завдань якого, зокрема, сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.
  • Конгрес складається з Голови, Президії, Палати регіонів і Палати місцевих влад. Головою Конгресу є Президент України, який здійснює загальне керівництво його діяльністю, визначає порядок роботи та головує на засіданнях Конгресу.
  • Конгрес збирається на засідання у разі потреби, але не рідше одного разу на рік. Рішення ухвалюються більшістю голосів присутніх на засіданні членів Конгресу.
  • Минулого разу Володимир Зеленський разом з міністром освіти й науки Сергієм Шкарлетом був на Хмельниччині 9 вересня 2020 року. Тоді вони відвідали Хмельницький політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка».
  • Рівно рік тому, 3 червня президент Володимир Зеленський відвідував будівництво дитячого садка у селі Давидківці Хмельницького району. Заклад увійшов до програми президента "Велике Будівництво".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди