Юлія Джима та Катерина Бех - про налаштування на Олімпіаду та старт підготовки до біатлонного сезону

Юлія Джима та Катерина Бех - про налаштування на Олімпіаду та старт підготовки до біатлонного сезону

Ексклюзивно
Юлія Джима та Катерина Бех - про налаштування на Олімпіаду та старт підготовки до біатлонного сезону Biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар українських біатлоністок Суспільне Спорт.

Авторка: Діана Михайлик

Жіноча збірна України з біатлону розпочала підготовку до олімпійського сезону 2021/22. Українські біатлоністки пройшли перший збір у Сянках під керівництвом нового головного тренера - Урош Велепець вдруге очолив жіночу збірну.

Читайте також: Урош Велепець - про план підготовки України до сезону та зміни в складі

Підготовку у складі команди "А" збірної України розпочали сім біатлоністок - Юлія Джима, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко, Катерина Бех, Ганна Кривонос та Надія Бєлкіна. Решта біатлоністок (Дар'я Блашко, а також Віта та Валентина Семеренко), готуються до сезону окремо.

Перший збір команди "А" завершився наприкінці травня. Другий збір розпочнеться у п'ятницю, 11 червня у словенській Поклюці і стане першим із серії закордонних, які заплановані тренерським штабом України у літній підготовці.

Про підсумки першого збору в інтерв'ю Суспільне Спорт розповіли дві українські біатлоністки - Катерина Бех та Юлія Джима. Обидві спортсменки зазначили, що старт підготовки пройшов без серйозних навантажень.

"Міжсезоння закінчилося, але дуже швидко, навіть не встигла помітити. Уже розпочалася підготовка. Перший збір - добре, хоча літо й не відчувається. У Сянках були два тижні, потренувалися", - зазначила Джима.

А ось Бех звернула увагу, що у міжсезоння займалася лікуванням травми спини, через яку достроково закінчила минулий сезон.

"Збір пройшов чудово. У нас був короткий збір, втягувалися. Навантаження не було, повернулися не завантаженими. Міжсезоння також пройшло добре, у мене були проблеми зі спиною, я її вилікувала, поїздила по лікарям. Сподіваюся, що такі травми не будуть турбувати. Плани? Грандіозні: тренуватися, мета поставлена, йти уперед і досягати мети", - зазначила Бех.

Обидві спортсменки боротимуться за місце у складі збірної України на Олімпійські Ігри-2022. Але наголосили, що поки не звертають увагу на важливість наступного сезону.

"Чи є хвилювання перед Олімпіадою? Чесно - поки немає. Навіть не хочу задумуватися про потрапляння на Олімпійські Ігри. Просто йду уперед, а далі - як буде", - повідомила Бех.

"Намагаюся не налаштовувати себе, що цей сезон олімпійський - для мене кожен важливий. Звісно, олімпійський сезон відчувається тим, що тиск більший ззовні. Ти відчуваєш це, що вони - раз на чотири роки, що це змагання іншого рівня, там нерви більші будуть. Я намагаюся все це відкласти на потім, щоб не перегоріти", - розповіла Джима.

На відміну від Юлії Джими, яка у попередні роки готувалася до сезону із Урошем Велепецем, Бех уперше почала підготовку саме зі словенським фахівцем. І наголосила: суттєвих змін у плані її підготовки не передбачається.

"Якщо чесно - поки зміну тренера не відчуваю. Поки збір був неважким. Чесно, з тренером з перших днів знайшли спільну мову, він цікавиться, видно, що зацікавлений у підготовці. Питання задає, каже, щоб не соромилися і також задавали питання, щоб був контакт. Тренер та спортсмен - це тандем, і якщо його не буде, то і результату не буде".

"Кардинально план не змінився. Урош спілкувався із Санітрою, він знає, що я виконувала. Говорить, що в олімпійський сезон кардинально щось змінювати - погана ідея. Більше підлаштовуємося під мою попередню підготовку", - зазначила Бех.

Що відомо

  • З жіночою збірною України у сезоні 2020/21 працював тренер чоловічої команди Юрай Санітра. Він поєднував обов'язки тренера обох збірних.
  • Джима - олімпійська чемпіонка 2014 року у жіночій естафеті. Також в її активі п'ять медалей на чемпіонатах світу в естафетах ("срібла" - в 2013 та 2017 роках і "бронзи" в 2019, 2020 та 2021 роках).
  • У сезоні 2020/21 Джима також виграла дві медалі в особистих гонках на етапах Кубка світу - в індивідуальній гонці (Антгольц) та спринті (Нове-Место).
  • Катерина Бех у сезоні 2020/21 взяла участь у п'яти гонках на етапах Кубка світу. Найкращий результат - 52-е місце у гонці переслідування на етапі у Гогфільцені. Після цього вона виступала на Кубку IBU і виграла "бронзу" у короткій індивідуальній гонці в Арбері.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика