Цього дня у 1938 році вийшов перший номер журналу "Action Comics", в якому з'явився Супермен

Цього дня у 1938 році вийшов перший номер журналу "Action Comics", в якому з'явився Супермен

Цього дня у 1938 році вийшов перший номер журналу "Action Comics", в якому з'явився Супермен АFP

Авторами коміксу були Джеррі Сігел і художник Джо Шустер, а за сюжетну основу було взято біблійну легенду про Мойсея, батьки якого, щоб врятувати життя сину, були змушені підкинути його чужим людям.

Перша новела коміксу розповідала про народження маленького хлопця на ім'я Кал-Ел на планеті Криптон, якого незадовго до вибуху планети ракетою було відправлено на Землю.

У цьому коміксі Супермен прилітає на Землю, рятує невинну жінку від електричного стільця, розбирається з чоловіком, який бив свою дружину, і вирушає на побачення з Лоїс Лейн. Вартість кожного екземпляра на той момент становила всього 10 центів.

Цього дня у 1938 році вийшов перший номер журналу "Action Comics", в котрому з'явився Супермен

Шустер малював персонажа, взявши за основу зірку німого кіно Дугласа Фербенкса, а його альтер его, Кларка Кента, – з комбінації себе самого та актора Гарольда Ллойда. Ім'я також було утворене злиттям імен двох зірок кіно – Кларка Гейбла і Кента Тейлора.

Образ Супермена був заснований на героях міфів, зокрема Самсоні і Геркулесі. На цій стадії був розроблений костюм, про створення якого Сігел пізніше розповів так: "Щось на зразок костюма, і нехай у нього буде велика S на грудях, і плащ, зробимо його настільки барвистим, наскільки зможемо". Знамениті труси поверх штанів, взяті з циркових традицій, незабаром стали основою для костюмів багатьох майбутніх супергероїв.

Цього дня у 1938 році вийшов перший номер журналу "Action Comics", в котрому з'явився Супермен

Перші примірники "Action Comics" коштували 10 центів, а в 1995 році на аукціоні за них давали вже по 75 тисяч доларів. У 2011 році оригінальна колекція коміксів першого року випуску, яка належала актору Ніколасу Кейджу, була продана на аукціоні за $2,16 млн. У 2014 році його ціна зросла ще на мільйон і становила $3,2 млн.

У квітні 2021 року комікс 1938 року продали на аукціоні за рекордні $3,25 млн. Проданий екземпляр знайшли у купі кіножурналів 1930 років, що дозволило коміксу зберегтися у "прийнятному стані".

За даними онлайн-аукціону ComicConnect.com, на якому був проданий комікс, анонімний покупець є "новою людиною у сфері інвестицій в комікси".

Читайте також

Як примиритися з провиною за нацистське минуле: історія німецької ілюстраторки Нори Круґ

Як читати комікси, якщо не відрізняєш Флеша від Аквамена

Письменник Олександр Михед про те, як класичні сюжети потрапляють у масове кіно

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше