Марта Костюк розбила експершу ракетку світу Мугурусу в першому раунді Ролан Гаррос

Марта Костюк розбила експершу ракетку світу Мугурусу в першому раунді Ролан Гаррос

Марта Костюк розбила експершу ракетку світу Мугурусу в першому раунді Ролан Гаррос Jimmie48 Photography

Марта уперше пройшла стартовий раунд Гренд слему в Парижі.

Українська тенісистка Марта Костюк автоматично потрапила в основну сітку Ролан Гаррос - це сталося з нею уперше в кар'єрі. Два попередні рази, коли 18-річна Марта виступала в Парижі, їй доводилося долати кваліфікацію (2018 - виліт, 2020 - пройшла кваліфікацію, вилетіла в першому раунді).

Читайте також: Українка Калініна розгромила експершу ракетку світу Кербер в першому раунді Ролан Гаррос

Однак жереб для Костюк виявився далеко не найпростішим. Стартовою суперницею українки стала 13-а ракетка світу, іспанка Гарбіньє Мугуруса. Букмекери зараховували її в топ-5 головних фавориток турніру (для порівнянні - Еліна Світоліна лише на 11-му місці), іспанка до того ж перемагала на Ролан Гаррос, а також була першою ракеткою світу.

Недивно, що саме Мугуруса була фавориткою матчу проти Костюк на думку як журналістів, так і букмекерів. Це була їх перша очна зустріч.

Однак Марті вдалося створити несподіванку! 18-річна українка розгромила титуловану та досвідчену суперницю, віддавши їй лише п'ять геймів.

Перший сет Марта Костюк виграла з рахунком 6:1 - українка грала агресивніше, потужніше під лінію та змушувала помилятися суперницю. У Мугуруси не було шляхів для контратак чи контрпланів проти українки.

Після першого сету Гарбіньє взяла медичний таймаут через болі у спині. Та потім іспанка повернулася на корт.

На старті другої партії тенісистки обмінялися складними захистами своєї подачі, після чого Мугуруса зробила брейк та повела в рахунку - 3:1. Але після цього Марта кардинально перевернула ситуацію: виграла чотири гейми поспіль, зробила два брейки і повела 5:3.

Після цього іспанка ще взяла один гейм на своїй подачі (відіграла матчбол), але потім Марта упевнено подала на матч - 6:4 у другому сеті.

  • Ролан Гаррос. Жінки. Перший раунд (1/64 фіналу)

Гарбіньє Мугуруса (Іспанія, 12) - Марта Костюк (Україна) 0:2 (1:6, 4:6)

Ключовий момент матчу

  • Сьомий гейм другого сету: за рахунку 3:3 на подачі Мугуруси іспанка повела 40:0, але програла п'ять очок поспіль і віддала гейм.
  • У Мугуруси - 9 віннерів та 40 (!) невимушених помилок. У Костюк - 16 віннерів та 24 невимушені.

Що це означає

  • 18-річна Марта Костюк уперше в кар'єрі обіграла експершу ракетку світу. У її активі було кілька перемог над тенісистками, які колись були у топ-10 (двічі над Сарою Ерріна та Дар'єю Касаткіною), але ще ніколи не обігрувала експершу ракетку світу.
  • Костюк уперше в кар'єрі пройшла стартовий раунд на Ролан Гаррос.
  • У другому раунді Костюк зіграє проти переможниці матчу між Сайсай Чжен з Китаю та Сарою Соррібес-Тормо з Іспанії.
  • Марта Костюк - друга українка, яка пройшла в другий раунд Ролан Гаррос. Ангеліна Калініна уже подолала перше коло, вибивши іншу експершу ракетку світу.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика