18-річний українець - наймолодший велосипедист, який фінішував на Джиро д'Італія за останні 93 роки

18-річний українець - наймолодший велосипедист, який фінішував на Джиро д'Італія за останні 93 роки

18-річний українець - наймолодший велосипедист, який фінішував на Джиро д'Італія за останні 93 роки
Androni Sidermec

Андрій Пономар переписав історію Джиро д'Італія.

18-річний український велосипедист Андрій Пономар подолав усю дистанцію однієї з найпрестижніших світових багатоденок, Джиро д'Італія. Ще до старту змагань Пономар увійшов в історію як наймолодший учасник велогонки за останній 91 рік.

Але Пономар зміг зробити навіть більше - він не просто стартував та проїхав кілька етапів, він подолав усю дистанцію багатоденки. З 8 по 30 травня Андрій Пономар проїхав 21 етап, сумарна дистанція - 3 411 кілометрів!

Закінчивши Джиро д'Італія, Андрій Пономар став наймолодшим фінішером велогонки за останні 93 роки. І установив абсолютний рекорд за позицією у генеральній класифікаціїЗагальний час за підсумками усіх етапів для велосипедистів до 20 років - він фінішував на 67-му місці.

Він також наймолодший фінішер велогонки Гранд туруГранд тур - це три велогонки: Тур де Франс, Вуельта, Джиро д'Італія після Першої світової війни.

На подолання усього кілометражу дистанції Андрієві знадобилося 89 годин 36 хвилин 1 секунда - українець відстав від переможця більш ніж на три години. Але він зміг доїхати до фінішу.

Усього в Джиро д'Італія-2021 стартували 184 велогонщики - 143 доїхали до фінішу, 41 зійшов по ходу дистанції. Андрій Пономар не лише фінішував, але й опинився у верхній частині генеральної класифікації.

А у класифікації молодих гонщиків (до 25 років) 18-річний українець Пономар посів 17-е місце.

Чим запам'ятався Андрій Пономар на Джиро д'Італія-2021

  • Став наймолодшим учасником за останній 91 рік та наймолодшим фінішером за останні 93 роки.
  • Брав участь у трьох "відривах дня"Їхав у відрив на конкретному етапі, на 18-му етапі фінішуав на 18-му місці - це його найкращий результат на Джиро.
  • Зайняв 67-е місце у генеральній класифікації, сумарний час на дистанції: 89 годин 36 хвилин 1 секунда.

Коли востаннє українці фінішували так високо на Джиро д'Італія

З 2013 по 2020 роки українці взагалі не виступали на італійській багатоденці. У 2020 році Марк Падун перервав цю серію, а у загальній класифікації опинився на 70-му місці. Перед Падуном останнім учасником Джиро від України був Ярослав Попович у 2013 році - 133 місця.

Тож Пономар (67-е місце) встановив найкращий результат для українців з 2012 року - тоді Володимир Густов закінчив багатоденку на 63-му місці.

Як закінчилася Джиро д'Італія-2021

  • Переможцем генеральної класифікації (а також найкращим молодим гонщиком) став колумбієць Еган Берналь, який випередив італійця Даміано Карузо та британця Сімона Ейтса.
  • Три гонщики виграли по два етапи Джиро д'Італія-2021: Еган Берналь (два гірські етапи), Калеб Еван (два рівнинні етапи), Філіппо Ганна (дві розділки).
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо