Від первісного до сучасного: у меджибізькій фортеці відкрили святкову виставку

Від первісного до сучасного: у меджибізькій фортеці відкрили святкову виставку

Від первісного до сучасного: у меджибізькій фортеці відкрили святкову виставку Фото: Суспільне Поділля

Знаряддя праці, якому понад мільйон років, глечик, реставрований зі 160 фрагментів, та скляний келих, яких у світі нараховується лише чотири. Усе це експонати виставки, яка відкрилась на території Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”. Про це Суспільному розповів заступник директора заповідника Ігор Западенко.

За його словами, на цій виставці представлені експонати, знайдені на території самої фортеці, містечка Меджибіж, а також в його околицях.

За словами Ігоря Западенка, на виставці представлені експонати трипільської, давньоримської та давньоруської культур. Є речі часів Речі Посполитої, а також 19-го століття, розповідає Ігор Западенко.

Найдавніший експонат представлений на експозиції – це знаряддя праці, які виготовляли первісні людиФото: Суспільне Поділля

Найдавніший експонат представлений на експозиції – це знаряддя праці, які виготовляли первісні люди

“Піфус — величезний глечик трипільських часів, якому 5 тисяч років, який був знайдений під час розкопок неподалік Меджибожа у селі Русанівці. І реставрований зі 160 фрагментів. Але такого об’єму і такого віку керамічні речі вони не часто знаходяться. Чи, наприклад, кінця XVIII століття келих. Різьблений скляний келих, який з двох частин, складною різьбою з’єднаний. Таких келехів взагалі у музеях світу відомо лише чотири”, - каже Ігор Западенко.

За його словами, найдавніший експонат представлений на експозиції – це знаряддя праці, які виготовляли первісні люди 1 мільйон 200 тисяч років тому: “тут у нас є найсхідніша зафіксована у Європі стоянка первісної людини віком мільйон 200 тисяч років”.

Скляний келих, яких у світі нараховується лише чотириФото: Суспільне Поділля

Скляний келих, яких у світі нараховується лише чотири

Експозиція присвячена 50-річчю з часу відкриття першого музейного закладу в стінах фортеці, розповідає директор Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олег Погорілець.

“Ми маємо багато і здобутків, маємо багато і проблем зрозуміло. Ми цікавий музей тим, що у нас самий головний музейний предмет це сама фортеця. І вона унікальна, бо ніде у світі такої самої не знайдете. Так само як Кам’янець, Старокостянтинів і інші фортеці”, - коментує Олег Погорілець.

Експозиція присвячена 50-річчю з часу відкриття першого музейного закладу в стінах фортеціФото: Суспільне Поділля

Експозиція присвячена 50-річчю з часу відкриття першого музейного закладу в стінах фортеці

Першими враженнями від нової виставки ділиться хмельничанка Наталія Задворна: “дуже вражена, що тут навіть з римської імперії є артефакти в Хмельницькій області знайдені, в Меджибожі”.

Два місяці чекали екскурсії до Меджибізької фортеці учні початкових класів Хмельницької школи № 12, говорить їхня вчителька Тетяна Рудніченко.

“Вдалася екскурсія, тому що багато нового діти дізналися про звичаї народу нашого, в минулі роки. Побачили різні предмети які виготовлялися нашими ж предками. І їх це, звичайно, зацікавило”, - каже вчителька.

За словами Олега Погорільця, у Меджибізькій фортеці представлені історична, археологічна, етнографічна експозиції, а також музей пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.

Читайте також

  • Блогер та екоактивіст: історія пса Гуфі, якого знайшли на хмельницькому сміттєзвалищі

Читайте нас у Telegram: головні новини Хмельниччини та України

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше