Північно-Кримський канал: вода піде на Крим тільки після деокупації півострова

Північно-Кримський канал: вода піде на Крим тільки після деокупації півострова

Північно-Кримський канал: вода піде на Крим тільки після деокупації півострова
Суспільне Херсон

Дніпровська вода піде на Крим лише після деокупації тимчасово окупованих територій, сказав постійний представник Президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич у програмі "Сьогодні. Головне".

"Як показують ті дослідження, що ми мали станом на 2014 рік, а ми зібрали аналітику з усіх профільних державних органів, своєї власної води у Криму для потреб цивільного населення вистачає навіть без дніпровської води, без Північно-Кримського каналу. Проблема полягає у тому, що Російська Федерація як держава-окупант перемістила, можливо, з пів мільйона своїх громадян після початку тимчасової окупації. Так само Російська Федерація перемістила туди велику кількість своїх збройних сил, так званих правоохоронців, почала будувати там інфраструктурні об’єкти: так званий Керченський міст, так звану трасу «Таврида» і, відповідно, певні питання з водою виникають. Але виникають вони лише з вини держави-окупанта. І саме держава-окупант повинна ці питання вирішувати, вона повинна забезпечувати постачання всіх ресурсів на тимчасово окупованій території", - каже Антон Кориневич.

24 березня Президент України своїм Указом затвердив Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. У ній у пункті 66 написано, що Україна відновить водопостачання до Криму після деокупації.

"Тобто це - не лише тепер політична позиція державних органів чи окремих посадовців, а частина нормативно-правової системи України. Канал у Криму – сухий. Який він вигляд має у Криму, жителі Херсонщини можуть подивитися на 107-му кілометрі каналу, біля КПВВ «Каланчак», на індустріально побудованій дамбі. Це - сухе річище, це – чагарники і дерева у річищі. Тобто, безумовно, канал не використовується на території Криму. Він використовується на території Херсонщини для зрошення південних районів області, зокрема до 91 км канал по Херсонській області заповнений водою", - розповів Антон Кориневич.

За словами Альме Емірсалє, яка переїхала з Криму, там наразі ситуація з водою трохи гірша, ніж була до цього, але не настільки критична, щоб можна було говорити про якусь катастрофу для пересічного громадянина.

"Бо навіть у сільській місцевості, де у мене є знайомі, родичі і у Джанкойському районі, і у Бахчисарайському, води вистачає для життя та господарства. Навіть біля Джанкою у мене є родичі, вони кажуть, що свердловини не бурили, адже вистачає своєї води. Сільським господарством мої знайомі не займаються, але є такі спільні знайомі, справді, там трохи гірше, бо влітку все випаровується і зараз ще завдяки тому, що води, які накопичились за зиму і з дощів, більш-менш вистачає, але ж не для того, щоб можна було говорити про врожай. Що стосується взагалі того, що у нас неякісна вода йде або хвороби, такого немає. Більше, як я розумію, проблем у місті Сімферополі. Там у деяких районах підвозять воду. Так, у порівнянні з 2014-2015 роками води стало менше, але не настільки, щоб говорити про те, що треба давати на Крим воду, відкривати канал",- розповіла Альме Емірсалє.

Постійний представник Президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич говорить, що окупанти постійно вишукують можливості отримання води.

"Були ідеї з опрісненням, почали шукати якісь технічні можливості. Але такі варіанти не виглядають реалістично. Наразі шукають воду під Азовським морем, на дні. Є заяви представників окупаційної адміністрації, що вони можуть там знайти, як мінімум, технічну воду. Оскільки для окупантів Крим – це винятково військовий, геополітичний аспект і плацдарм, інші речі їх не цікавлять: кримчани, населення, екологія так само. Російська Федерація своєю діяльністю, побудовою так званого Керченського мосту і траси «Таврида», забудовою Фороського парку, мису Меганом, масовим видобутком піску тощо зробили багато шкоди навколишньому середовищу кримського півострова і морських просторів. Там вже гинуть важливі види як риб, так і тварин. В Україні відкрите кримінальне провадження щодо завданої шкоди цим просторам. Звичайно, це може мати свій негативний вплив як на кримський півострів, акваторії Азовського та Чорного морів, так і на всю Україну", - розповів Антон Кориневич.

Голова Херсонської обласної ради говорить, що Крим не може жити без дніпровської води. Але вона туди буде надходити лише після того, як тимчасово окупований півострів повернеться до складу України.

"Єдине завдання, яке сьогодні існує для влади Херсонської області та України, – донести інформацію до жителів Криму, що це не спрямовано проти людей, які лишилися на окупованій території, а це – той захід боротьби з ворогом, що окупував частину нашої території і намагається сьогодні її утримувати, змусити подавати воду до Криму, щоб впливати на Україну, з точки зору визнання окупації цієї території. Цього не буде ніколи", - сказав Олександр Самойленко.

Читайте також:

Марина Молода.

На початок