Лувр уперше за 228 років його існування очолить жінка

Лувр уперше за 228 років його існування очолить жінка

Лувр уперше за 228 років його існування очолить жінка
AP

Один з найбільших музеїв світу Лувр, що знаходиться у Парижі, вперше за 228 років його існування очолить жінка.

Як повідомляє CNN, президент Франції Емманюель Макрон підписав відповідне розпорядження 26 травня.

54-річна Лоранс де Кар, яка стане на чолі музею, нині працює президентом Музею д’Орсе та Музею Оранжері. Жінка замінить на посаді Жана-Люка Мартінеса, який планував балотуватися на третій термін поспіль, але опинився під шквалом критики через низку спірних управлінських рішень.

Як зазначає видання, Мартінес, досвідчений археолог з робітничого класу, став директором Лувру у 2013 році після тривалого правління мистецтвознавців з вищих верств суспільства. Призначення де Кар виглядає поверненням до цієї традиції, оскільки вона походить із французької дворянської сім'ї письменників та спеціалізується на живопису XIX століття.

Окрім де Кар та Мартінеса, на посаду також претендував очільник паризького Музею Пікассо Лоран Ле Бон.

"Чотири роки в д’Орсе вселили в мене цю впевненість, цю божевільну ідею, що я можу стати наступним президентом Лувру. Президент, напевно, побачив, що я готова до роботи й в чомусь незворушна. Я не перезбуджена. Я повинна зберігати спокій", – прокоментувала де Кар своє призначення виданню The New York Times.

Чим відома де Кар

Лоранс де Кар розпочала свою кар'єру в ролі куратора в Музеї д’Орсе у 1994 році, а у 2007 році очолила Agence France-Muséums, французьку урядову установа, відповідальну за створення Лувру Абу-Дабі. Реалізації проєкту вартістю 965 мільйонів євро завадили серйозні затримки та ріст невдоволення з боку Об'єднаних Арабських Еміратів, і коли Мартінес очолив Лувр, він замінив де Карс куратором і археологом Жаном-Франсуа Шарні.

Під керівництвом де Кар Музей д’Орсе провів відому виставку 2019 року, присвячену зображенням чорних жіночих фігур в західному живописі XIX століття. У травні 2021 року місяці музей знову відкрився через обмеження, пов'язані з коронавірусом, із виставкою про вплив дарвінізму на мистецтво того часу. У березні цього року д’Орсе став першим французьким музеєм, який добровільно повернув картину, вкрадену нацистами.

Де Кар негайно пообіцяла продовжити години роботи Лувра, який зараз закривається о 17:30, щоб залучити більше молодих відвідувачів. Згідно із заявою міністерства культури Франції, в пріоритети нового директора увійдуть налагодження "діалогу між древнім мистецтвом і сучасним світом" і розширення аудиторії музею з особливою увагою до молоді.

Що відомо

  • У 2020 році паризький Лувр відвідали 2,7 мільйона людей, що на 72% менше, ніж у 2019-му. Музей оцінює збитки у 90 мільйонів євро.
  • 28 січня Лувр відкрив власний інтернет-магазин, в якому виставлені на продаж колаборації музею і його партнерів.
  • У березні Лувру повернули два артефакти XVI століття, які були вкрадені майже 40 років тому – шолом та задню частину обладунків лицаря епохи Відродження.
  • Статуї давньоримського імператора Костянтина Великого повернули 38-сантиметровий вказівний палець лівої руки, який знайшли в Луврі ще в XIX столітті.
  • Лувр створив інтернет-платформу, на якій представлена повна колекція музею. Поціновувачі та дослідники зможуть переглянути понад 480 000 творів мистецтва безкоштовно.
  • У грудні 2020 року Лувр на аукціоні Christie's продав можливість побачити найвідомішу роботу Леонардо да Вінчі Мону Лізу без скла.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок