Венеційську архітектурну бієнале присвятили темі "Як ми будемо жити разом"

Венеційську архітектурну бієнале присвятили темі "Як ми будемо жити разом"

Венеційську архітектурну бієнале присвятили темі "Як ми будемо жити разом"

Італійський скульптор Джузеппе Пеноне представив одну зі своїх робіт на Венеційській архітектурній бієнале, яка відкрилася 22 травня і триватиме до 21 листопада.

Інсталяція має назву "Слухач". Вона представлена у виді гілки в'язу, яка сторчить посеред лагуни Венеції. На горі гілки лежить важкий камінь.

"Моя мета – пов'язати між собою світло, рух сонця. Людина, яка бачить відображення у воді гілки та каменю, бачить щось спокусливе. Інсталяція виражає ідею плавності, гілки наче ріки. Дерево. Що підіймається з води, викликає текучість, частиною якої ми є", - говорить Пенон виданню The Art Newspape.

Венеційську архітектурну бієнале присвятили темі "Як ми будемо жити разом"

Венеційську архітектурну бієнале присвятили темі "Як ми будемо жити разом"

Куратором 17-ї Міжнародної архітектурної виставки "Як ми будемо жити разом?" є ліванський архітектор Хашим Саркіс. Деякі з національних павільйонів досліджують теми, які знаходять відгук в епоху Covid-19.

Виставка в швейцарському павільйоні "досліджує тему кордонів з урахуванням політичного та просторового виміру території, а також її чутливого і соціального сприйняття", - йдеться в заяві. Команда архітекторів і художників з Женеви, яка працювала над павільйоном, задокументувала погляди людей, що живуть на кордоні Швейцарії, на пандемію.

Національний павільйон Об'єднаних Арабських Еміратів представляє Болотні угіддя, дослідницький проект, присвячений великим солончакам країни. Художниця Етель Аднан представляє 16 робіт в ліванському павільйоні (Дах для тиші). Франко-ліванський архітектор Хала Варді, куратор павільйону, розглядає "відбиток раптового вибуху в порту Бейрута 4 серпня 2020 року".

Лондонська дизайн-студія Superflux представляє під склепіннями Арсеналу "різносторонній банкет" під назвою "Притулок відродження". Його ідея - люди і тварини збираються за обіднім столом, займаючи своє місце на 14 стільцях у світі, де homo sapiens перестали бути силою, що домінує.

Україна знову не буде представлена на архітектурному Бієнале у Венеції

Україна вперше представила себе на Венеційському бієнале сучасного мистецтва у 2001 році, а на Бієнале архітектури — у 2002-му. Проте порядок відбору куратора національного проєкту мистецького бієнале Міністерство культури розробило лише у 2018 році, тоді ж уперше за всю історію України відбувся конкурс.

Що до Бієнале архітектури – протоколу відбору кураторів проєкту досі не існує, але Україна все ж таки кілька разів приймала в ньому участь. Проте, як зазначає Bird in Flight, упродовж усього цього часу над українським павільйоном з невідомих причин працювали здебільшого художники.

Після негативних відгуків про український павільйон у 2014 році в архітектурній спільноті України знову зайшла мова про необхідність конкурсу, а також про "налагодження зв'язків в архітектурному середовищі".

Вибір редакції

На початок