Вакцинація колективів компаній: як підготуватися до приїзду мобільної бригади

Вакцинація колективів компаній: як підготуватися до приїзду мобільної бригади

Вакцинація колективів компаній: як підготуватися до приїзду мобільної бригади
.

Центр громадського здоров'я нагадав, що компанії, які мають у своєму штаті понад 50 охочих щепитися проти COVID-19, можуть записатися на колективну вакцинацію, й розповів, як підготуватися до приїзду мобільної бригади.

Так, у Центрі зазначили, що вакцинація проводитиметься за умов наявності достатньої кількості вакцини мобільною бригадою, що приїде на ваше підприємство, а за один день бригада може зробити максимум 100 щеплень.

"Це потрібно врахувати при подачі заявок", — зауважили у пресслужбі відомства.

Так, організовані колективи мають заздалегідь призначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації. Для проведення щеплення керівництву колективу потрібно заздалегідь скласти поіменні списки охочих вакцинуватися працівників. Таких людей має бути не менше 50. Після отримання заявки, коли підійде час вакцинації колективу, регіональний координатор із вакцинації зателефонує відповідальній особі та повідомить усю необхідну інформацію для підготовки та проведення щеплень.

Керівництво організованого колективу має забезпечити необхідні умови:

1. приміщення для вакцинації, яке має:

 • бути заздалегідь підготовленим, гігієнічно чистим, добре освітленим;
 • бути відділеним від будь-яких виробничих площ або відкритих просторів із робочими місцями;
 • мати вентиляцію для постачання свіжого повітря (припливна вентиляція, вікно тощо);
 • мати достатню площу для комфортної роботи мобільної бригади з вакцинації в складі щонайменше 3 осіб;
 • бути обладнане кушеткою для пацієнтів, стільцями та столиками для роботи мобільної бригади;
 • мати столик, що може вмістити одну невелику сумку-холодильник (термоконтейнер), ін’єкційні матеріали та коробку для безпечної утилізації шприців;
 • мати доступ до місця для гігієни рук (доступ до рукомийника), диспенсер зі спиртовмісним антисептиком, та дезінфектант для обробки столика, де розгортається місце підготовки вакцини для щеплення;
 • мати доступ до Інтернету (WiFi);

2. приміщення для медичного спостереження протягом 30 хвилин після щеплень, яке може вмістити 5–10 осіб;

3. під час проведення вакцинації обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту — маски, які закриватимуть рот та ніс (по 1 шт. на кожного працівника на кожні 2 години).

Якщо охочих щепитися в організованому колективі менш ніж п’ятдесят, можна записатися до листа очікування вакцинації індивідуально на сайті або в мобільному додатку "Дія" чи за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

Що відомо

 • Центр громадського здоров'я розповів, що щеплення організованих колективів відбуватиметься відповідно до етапів вакцинації, а дата приїзду мобільних бригад залежатиме від графіка постачання вакцини.
 • До контакт-центру на вакцинацію для компаній за перший день записалось 84 робочих колективи. Це понад 10 тисяч людей.
 • З початку кампанії вакцинації в Україні проведено понад мільйон щеплень, 17943 — за добу 20 травня.
 • Міністерство охорони здоров'я внесло зміни до Дорожньої карти вакцинації та скасувало дозвіл на вакцинацію публічних осіб залишками вакцини поза чергою.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок