Тренера Олександра Севідова пожиттєво дискваліфікували. Він оскаржуватиме рішення в CAS

Тренера Олександра Севідова пожиттєво дискваліфікували. Він оскаржуватиме рішення в CAS

Тренера Олександра Севідова пожиттєво дискваліфікували. Він оскаржуватиме рішення в CAS Фото з відкритих джерел

Він упевнений: рішення проти нього ухвалювали, виходячи з "припущень".

Українська асоціація футболу пожиттєво дискваліфікувала тренера Олександра Севідова. Про відповідне рішення УАФ повідомила на своєму сайті.

Справу Севідова розглядав Апеляційний комітет УАФ. Скаргу подав комітет з етики та чесної гри, який вимагав від Апеляційного комітету пожиттєво дискваліфікувати тренера - перед цим у березні 2020-го УАФ дискваліфікувала його на п'ять років.

Севідов, натомість, намагався оскаржити попереднє рішення і скасувати дискваліфікацію взагалі. Однак замість цього Апеляційний комітет ухвалив рішення на користь комітету з етики та чесної гри.

Таким чином, Севідову заборонено здійснювати будь-яку діяльність, пов'язану з футболом довічно. Він працює у "Минаї", де займає посаду тренера-консультанта - головним тренером є Микола Цимбал.

Як прокоментував Севідов рішення про довічну дискваліфікацію?

УАФ зазначила, що рішення Апеляційного комітету щодо пожиттєвої дискваліфікації можна оскаржити у Спортивному арбітражному суді (CAS). І саме цією можливістю тренер і хоче скористатися.

"Коментувати власне кажучи нічого. Звичайно, я буду звертатися до Спортивного суду Лозанни, щоб скасувати це рішення. Рішення, яке ні на що не натягнеш. Є розуміння, як мені діяти далі. Порушені всі регламентні норми. Свавілля, інакше це рішення не назвеш", - зазначив Севідов у коментарі Meta-ratings.com.

51-річний тренер наголосив, що УАФ не надала жодних доказів щодо його участі у договірних матчах. Зокрема, це стосується попереднього рішення дискваліфікувати його на п'ять років - тоді, за словами Севідова, його вину також не довели.

"Не хочу виправдовуватися, але нехай наберуться сміливості і прямо скажуть і покажуть хоч один матч, в якому був замішаний Севідов. Це жорстке рішення, несправедливе, адже немає ніяких доказів, все тільки на припущеннях і чутках: "там почули", "там сказали". Не можу зрозуміти, перше рішення було відсторонити на п'ять років. Три роки тривала апеляція, нічого не змогли довести. І ось зараз таке рішення. Звичайно, будемо розбиратися і однозначно подавати в CAS".

Дискваліфікація Олександра Севідова: хронологія подій

  • листопад 2018-го: Севідову повідомили про підозру щодо маніпуляції результатами матчів, коли він був тренером-консультантом ФК "Суми".
  • квітень 2020-го: рішення КДК УАФ: дискваліфікація Севідова на п'ять років, ФК "Суми" втратили професійний статус.
  • квітень 2021-го: розгляд скарги комітету з етики та чесної гри Апеляційним комітетом УАФ.
  • 20 травня 2021-го: УАФ пожиттєво дискваліфіковує Севідова, тренер готує апеляцію в Лозанну.

Що відомо

  • Олександр Севідов працював головним тренером в 11 клубах. Його останнім місцем роботи у якості головного тренера була болгарська "Верея", де він працював два місяці.
  • У березні 2021-го Севідов отримав посаду тренера-консультанта в "Минаї", який покинув УПЛ за підсумками сезону.
  • "Минай" наприкінці сезону потрапив у скандал - гравці команди відмовилися виходити на поле. Перед матчем коефіцієнти на матч різко змінилися, і хоча у підсумку матч відбувся, УАФ розпочала розслідування по справі.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа