Сумський ветеран АТО узяв перше місце з пауерліфтингу у національному відборі “Ігри Воїнів”

Сумський ветеран АТО узяв перше місце з пауерліфтингу у національному відборі “Ігри Воїнів”

Сумський ветеран АТО узяв перше місце з пауерліфтингу у національному відборі “Ігри Воїнів”
Суспільне Суми

Сумський ветеран АТО Ігор Лугина узяв перше місце у своїй ваговій категорії з пауерліфтингу на національному відборі, що завершився минулого тижня в Києві. До української команди військових ветеранів з інвалідністю мають відібрати 40 спортсменів з усієї країни.

Головні змагання "Ігри Воїнів" відбудуться у вересні 2021 року у США Результат, чи пройшов сумчанин до збірної України, мають оголосити 31 травня.

Зараз Ігор Лугина тимчасово не тренується в залі, після отриманої на змаганнях травми. Підтримує свою форму, катаючись на візку. На змаганнях, говорить, показав себе у двох дисциплінах: стрільбі з луку та пауерліфтингу. Він нині - серед п'яти кандидатів.

Сумський ветеран АТО узяв перше місце з пауерліфтингу у національному відборі на “Ігри воїнів”

"Будуть дивитися судді, які будуть проводити цей відбір, і вирішувати, кого краще випустити: мене з вагою 44 кг, а жму я 60 кг, або обрати людину, яка важить 65 кг і він вижимав 120 кг", - розповідає Ігор.

На відбіркових змаганнях до національної збірної Ігор пробував себе і у веслуванні на тренажері. "Зиму не займався, прийшов до зали, до мене всі підходять: можна "сторіз" зняти для Інстаграму? Я розумію, що можливо, своїм прикладом покажу тим, хто сидить, можливо, в Інтернеті і для себе вирішить: а чому я вдома сиджу? Може теж піде в качалку займатись заради себе."

Сумський ветеран АТО узяв перше місце з пауерліфтингу у національному відборі на “Ігри воїнів”

За словами тренера Ігоря, Андрія Дмітрієва, паралельно спортсмен тренувався і в стрільбі з луку і проводив силові тренування в залі.

"У нас з ним завдання було за короткий проміжок часу підвести його тіло до максимальних навантажень саме в виконанні жиму штанги лежачи. По ньому одразу було видно, що людина мотивована дуже сильно, в очах я бачив цей вогонь, на скільки це було для нього важливо, наскільки він поставився уважно і відповідально до тренувань. Те, що людина після такої травми не закрилася в собі і знайшла сили прийти до зали, і реалізувати себе далі – це повага", - вважає тренер.

Читайте також: Ігри Воїнів у США: до збірної спробують потрапити одинадцятеро рівненських бійців

У червні 2018 року Ігор Лугина брав участь в аналогічних всеукраїнських змаганнях "Сила нації". Того ж року брав участь в марафонських забігах в Сумах, Полтаві, Чернігові. Пізніше встановив рекорд України, подолавши на візку дистанцію у 10 км.

Ігор пішов в АТО добровольцем. Починав службу у 91-му окремому полку оперативного забезпечення, згодом в інших військових підрозділах. У січні 2017-го у боях на Світлодарській дузі у нього поцілив снайпер, через що Ігор отримав інвалідність.

Що відомо

  • "Ігри Воїнів"(Warrior Games) — це змагання військовослужбовців та ветеранів, які отримали травми та поранення у зоні бойових дій. Вони пройдуть у США у вересні 2021-го року.
  • 2021 року "Ігри воїнів" проходитимуть з 8 по 23 вересня у місті Орландо, штат Флорида, США. Змагатимуться спортсмени зі США, Великобританії, Канади, Австралії, Нідерландів, Грузії, Данії та України. Змагання відбудуться в 11 адаптивних видах спорту. Україна в цих змаганнях візьме участь вперше.
  • У 2021 році відбір учасників збірної Warrior Games відбудеться з бігу, штовхання ядра, паверліфтингу, веслування на тренажері, стрільби з лука, кульової стрільби, плавання, велоспорту, баскетболу на візках, волейболу сидячи.
  • Загалом понад 260 ветеранів та військовослужбовців зареєструвалися на змагання в 11-ти видах спорту. Засідання Комісії з відбору членів збірної України "Warrior Games 2021" відбудеться 17-30 травня, а офіційне оголошення складу збірної України — 31 травня.

Вибір редакції

На початок