На Херсонщині виявили бажання скласти ЗНО ті, хто закінчив школу 40 років тому

На Херсонщині виявили бажання скласти ЗНО ті, хто закінчив школу 40 років тому

На Херсонщині виявили бажання скласти ЗНО ті, хто закінчив школу 40 років тому УНІАН

Учасниками цьогорічного ЗНО стали жителі Херсонської області, які здобули освіту 40 років тому і мають документи старого зразка. Про це розповів керівник Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко у програмі «Тема дня» Українського радіо. Херсон.

«У Херсонській області зареєструвалися учасники, які завершували повну загальну освіту у середині 80-х років. Документи ще радянського зразка. Але, є відповідні роз’яснення Міністерства освіти стосовно цих документів, тому, дотримуючись цих норм і правил, реєстрували таких учасників», - розповів Максим Кирпенко.

На Херсонщині виявили бажання скласти ЗНО ті, хто закінчив школу 40 років томуУНІАН

За його словами, серед зареєстрованих на ЗНО переважна більшість цьогорічні випускники – 60%. Є і випускники минулих років, а також студенти/слухачі ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, це, як правило, - студенти 2-го курсу коледжів, учні професійно-технічних закладів.

Цьогоріч основна сесія ЗНО стартує у п’ятницю, 21 травня. Перший предмет для перевірки якості знань - хімія.

«Загалом предметів 11, але тестів 13. Одним з нововведень цього року є те, що тест з української традиційний тогорічний і тест з математики розподілені на 2 різні тести. Тобто, зараз у нас є тест з української мови окремо, тест з української мови, літератури окремо, і тест з математики і математики рівня стандарт. Тобто, це, фактично, - 4 різні тести замість двох тестів, які були у попередні роки. Це - додатковий інструментарій, який дає можливість більш чітко підібрати той вид тесту, який потрібен конкретному учаснику ЗНО», - розповів Кирпенко.

На Херсонщині виявили бажання скласти ЗНО ті, хто закінчив школу 40 років томуУНІАН

Українська мова та література – це теж два різні тести. Вони передбачені і як іспити ДПА, і як іспити для вступу до вищих навчальних закладів.

«Різниця між ними та, що тест з української мови і літератури більш широкий і як інструментарій він створений для вступу до вищих навчальних закладів на гуманітарну спеціальність, на виконання відведено 210 хв. Тест з української мови більш вузький, передбачає виконання за 150 хв. І цей тест передбачає як і ДПА, так і для вступу на математичні, технічні спеціальності», - каже керівник центру.

Тестування проходитиме з урахуванням карантинних обмежень. Всі умови повинні створити на пунктах тестування. Сам же учасник, за словами Максима Кирпенка, повинен потурбуватися про такі речі:

  • приготувати паспорт, документ за яким реєструвався;
  • сертифікат учасника ЗНО, той документ, який виготовив і надіслав Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти.

Лише за наявності цих двох документів учасник буде допущений на пункт ЗНО.

На Херсонщині виявили бажання скласти ЗНО ті, хто закінчив школу 40 років томуУНІАН

«Зі свого персонального кабінету учасник роздруковує запрошення-перепустку. У запрошенні є дані, у які дні, до яких пунктів тестування, на який час, на які предмети повинен з’явитись учасник тестування. На сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти можна завантажити маршрути доїзду до пунктів тестування по всій області», - пояснює Кирпенко

На тестування учасник повинен зайти не пізніше 10.50, коли зачиняються двері пункту.

Наталя Шклярук.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди