В Одесі продовжили розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав Щербич

В Одесі продовжили розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав Щербич

Оновлено
В Одесі продовжили розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав Щербич Пушкінська

В Одеському апеляційному суді продовжують розгляд скарги адвокатів екскерівника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука на вирок Приморського районного суду Одеси. Суспільне веде текстову трансляцію засідання.

17:20

Судове засідання перенесли на 21 травня. На ньому має відбутися допит експерта, дебати та останне слово обвинувачених.

17:15

Після допиту Сергія Щербича суд долучив низку документів, зокрема схему нападу та боротьби на вулиці Центральна у селі Фонтанці, яку потерпілий намалював під час допиту. Письмові нотатки, з яких Щербич частково зачитував покази, суд відмовився долучити до справи.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

Схема нападу

16:45

Питання Щербичу почав ставити Сергій Стерненко. Він запитав, чи був Щербич членом Антимайдану, партій "Родіна", "Довіряй ділам" тощо. Щербич, заявив, що відповідати не буде.

Судді питання зняли, оскільки вони, на їхню думку, не мають справи до апеляційної скарги. Сам Щербич заявив, що ніколи не підтримував сепаратизм та екстремізм.

16:25

На питання, як він через 8 місяців впізнав пістолет, Щербич відповів, що має дозвіл та в них розбирається. Та додав, що пістолети впізнав за фотографіями.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

Сергій Щербич

16:20

Вадим Оксюта також запитав Щербича, чому в суді першої інстанції він нічого не сказав про портмоне, на що потерпілий заявив, що його ніхто не запитував.

На питання Оксюти, як так сталося, що протокол огляду місця подій за його участі датований 26 квітня, хоча за його ж словами, в цей день він був в лікарні, Щербич відповів, що він був спантеличений і міг підписати протокол з помилковою датою.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

Вадим Оксюта

За словами Щербича, заяву про злочин у нього прийняли в усній формі – коли це було та хто прийняв не пам'ятає.

Оксюта наголосив, що в суді першої інстанції Щербич зазначив, що це був його знайомий, але наразі, через 5 років, він не пам'ятає. На питання – чому за півтора місяці в процесуальних документах не було згадки про 300 гривень, Щербич заявив, що Оксюта на нього тисне та відмовився відповідати.

16:15

На питання адвоката Оксюти, чому він в суді першої інстанції не назвав точну суму вкрадених грошей, Щербич заявив, що вказав, однак спочатку сказав, що назвав 200 гривень та дрібні гроші, а потім сказав, що точної суми все ж не називав.

16:08

На питання прокурорки Бойко, які слідчі дії з ним проводили в перший день після начебто нападу, Щербич розповів, що був допит у відділені поліції, складання протоколу, покази біля заправної станції, на вулиці Центральна, 38, де він начебто намагався вистрибнути, а також біля скверу Суворовського суду.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

Наталія Бойко

Потерпілий зауважив: всі слідчі дії проводили з ним в перший день, а вже ввечері його поклали в лікарню.

За словами Щербича, в підвалі була реальна загроза його життю, погрози та постріли поряд.

16:05

Щербич підтвердив прокурорці Бойко, що раніше знав і Демчука, і Стерненка. Приводом для зустрічі стала громадська діяльність. За словами Сергія Щербича, до автівки він сів добровільно, бо довіряв в цей момент Демчуку та Стерненку. Він зазначив, що спочатку розмова мала дружній характер, але коли підсіли двоє невідомих, то почалася боротьба. На питання щодо того чи розгледів він пістолет – підтвердив, що впізнав його та дії Стеренка та Демчука вже оцінював як загрозу життя.

16:00

На питання прокурора Андрія Каражеляско, хто саме витягував його речі – Щербич заявив, що не знає, бо на ньому був мішок. Але додав, що речі не випали, їх саме витягнули нападники.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

15:55

Наступного дня, о 10-й ранку до Щербича приїхали поліцейські. Він підтвердив напад, після чого вони поїхали. Згодом потерпілий поїхав до Одеської обласної лікарні, бо погано почувався. Там йому зробили ін'єкції та постало питання про його госпіталізацію. Пізніше Щербичу зателефонував слідчий та сказав, що потрібно взяти участь у слідчих діях. Далі почався слідчий експеримент.

15:52

Адвокат Ілля Воробйов зауважив, що Щербич весь час зачитує покази з листка. Щербич відповів, що він так згадував події, але може розповідати і без папірців.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

Адвокат Ілля Воробйов

Згодом, за словами Щербича, викрадачі відвезли його до скверу біля Суворівського суду та нагадали про свої вимоги – аби він склав депутатський мандат, та пішли.

Після цього він зупинив автівку, розповів свою історію та доїхав додому. У нього не було портмоне, дозволу на травматичну зброю, картки та 300 гривень.

Вдома його вже чекали рідні. Жінка обробила рани та зі спини витягнула гумову пулю, яку згодом передали слідству.

15:50

Щербич розповів, що йому та його сім'ї погрожували. Після цього йому дали випити 200 грамів горілки та компоту, звільнили руки, повернули гаманець та телефони.

15:45

Згодом, за словами Щербича, його витягнули з автівки та завели до підвалу. Демчук та Стерненко були поруч, всередині були вже люди. Щербича начебто посадили на стіленць, намагалися надати першу допомогу та витягти кулю. Після цього йому сказали чекати, оскільки будуть вирішувати що з ним робити далі.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

Щербич заявив, що деякий час з ним спілкувався невідомий голос та казав, що він сепаратист, але він це заперечував.

"Коли вони чули відповіді, які їм не подобалися вони мене били. Використовували плоскогубці, якийсь металевий предмет. Потім вистрелили біля вуха. Я втратив свідомість, через деякий час прийшов в себе", – пояснив Щербич.

15:40

Щербич розповів, що Стерненко спілкувався з кимось по рації та намагався з'ясувати чи хтось за ними слідкує.

Скільки часу їхав автівкою Щербич не зміг відповісти. Утім пояснив, що дорогою вони проїхали пропускний пункт, заїхали на якусь територію. Після цього його кинули на асфальт та побили. За словами Щербича, невідомий йому розповів, що вони покинули цю територію, оскільки там були вікна.

15:35

Згодом, за словами Щербича, до автівки підсіли дві людини та почали його бити. Він намагався вискочити, але не вдалося. Після цього Демчук завів автомобіль, а Стерненко дістав з бардачка пістолет. Демчук сказав: "Стріляй в голову". Пролунало три постріли, Щербич втратив свідомість. Коли він опритомнів – вони вже були на центральній вулиці в Фонтанці. Щербичу вдягли на голову мішок та зв'язали руки.

15:30

Сергій Щербич почав розповідати про день нападу. За його словами, йому зателефонував Демчук та попросив про зустріч. Вони планували акцію в місцевому ТРЦ, аби зібрати грошей для поранених бійців АТО. При собі Щербич мав два телефони, 300 гривень, дозвіл на травматичну зброю, банківську картку, а також водійське посвідчення. Коли він сів до автівки, то на передньому сидінні побачив Стеренка. За словами Щербича, вони розмовляли про Фонтанку приблизно 10 хвилин.

15:27

Підстав, аби не допитувати Щербича, на думку суддів немає. Аргумент від Воробйова щодо відсутності чотирьох адвокатів Стерненка судді відкинули. Оксюта наполягає, що наразі стадія розгляду доказів, тому потрібно продовжити дослідження.

15:25

Адвокат Руслана Демчука – Ілля Воробйов заявив, що сторона захисту має право підготуватися до процесу і всі адвокати Стерненка бажають допитати Щербича, але наразі в суді зі сторони Стерненка лише Оксюта. Однак колегія заявила, що всі були оповіщені і мали з'явитися на засіданні.

15:22

Сергій Стерненко заявив, що йому та всьому суду потрібен перекладач, адже Щербич вирішив свідчити російською мовою. До зали запросили перекладачку.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

Сергій Стерненко

15:20

Суд перейшов до допиту Сергія Щербича. Він заявив, що знає фігурантів справи, але неприязні між ними немає.

15:15

На прохання Оксюти надати витяг з датою та часом внесення заяви Щербича, прокурорка Наталя Бойко заявила, що станом на 2015 рік у витягу час не відображався. За словами Бойко, витяг вносився, але наразі він не відображається.

Оксюта наголосив, що сторона захисту хоче побачити, що саме стало підставою для внесення даних до ЄРДР.

15:10

Суд перейшов до дослідження витягу з ЄРДР щодо руху цього кримінального провадження. Про це клопотала сторона захисту Стерненка та Демчука. Натомість сторона обвинувачення зазначила, що технічно це неможливо, тому прокурорка Ганна Коломійчук надала лише 9 аркушів справи.

Адвокат Вадим Оксюта заявив, що таким чином прокурори намагаються ввести суд в оману.

Головне, що хотіла побачити сторона захисту – час та дату надходження заяви Щербича до ЄРДР, але цього документу прокурори не надали.

"Сторона обвинувачення умисно не виконала рішення суду, тому має понести відповідальність. Суд повторно має зобов'язати надати скріншоти з рухом цього кримінального провадження", – заявив Оксюта.

За його словами, скріншоти є електронним документом, тому мають бути надані та вивчені в судовому процесі.

14:57

Суддя продовжує зачитувати низку експертиз сторони обвинувачення, які мають дослідити на засіданні. Також мають розглянути документи від прокуратури, Міністерства юстиції, копії вироків Руслана Демчука тощо.

14:50

Суддя Альбіна Кадегроб зачитала протоколи про призначення трасологічної та балістичної експертизи. За словами адвоката Стерненка Вадима Оксюти, в експертизах немає жодного слова щодо матеріальної шкоди, спричиненої Стерненком та Демчуком щодо Щербича.

14:44

Колегія суддів перейшла до розгляду постанови про призначення судово-медичної експертизи щодо стану Щербича після нападу.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

Колегія суддів

14:40

Судді почали досліджувати докази сторони обвинувачення. Суд запитав у Сергія Щербича та його адвокатки думку щодо апеляційної скарги Стерненка та Демчука на вирок. Щербич та адвокатка заперечили їх оскарження, оскільки вважають, що вирок суду першої інстанції законним.

14:38

На засідання приїхав з адвокаткою потерпілий Сергій Щербич.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. На засідання приїхав ЩербичСуспільне Одеса

Сергій Щербич

14:36

Засідання почалося. Апеляційну скаргу продовжують розглядати судді Альбіна Кадегроб, Руслан Котелевський та Вадим Прібилов. А також прокурори Наталя Бойко, Андрій Каражеляско та Ганна Коломійчук.

Інтереси Стерненка представляє адвокат Вадим Оксюта. Також присутній адвокат Руслана Демчука Ілля Воробйов.

14:25

За словами кореспондентки Суспільного, попередньо на засіданні мають розглядати докази сторони обвинувачення та допит експерта, який проводив балістичну експертизу пістолета, що вилучили під час обшуку у квартирі Сергія Стерненка.

Що було на попередньому засіданні

14 травня колегія суддів Одеського апеляційного суду відмовила у зміні запобіжного заходу екскерівнику одеського осередку "Правого сектору" Сергію Стерненку та його соратнику Руслану Демчуку.

На початку засідання адвокати Сергія Стерненка подали клопотання щодо зміни адреси, де він перебуває під домашнім арештом. Стерненко заявив, що хоче переїхати до Києва, аби працювати та бути під наглядом сімейного лікаря, адже має проблеми зі здоров'ям.

Після цього прокурорка Ганна Коломійчук подала клопотання про долучення деяких постанов слідчих щодо низки експертиз, вироків Руслану Демчуку та характеризуючих документів щодо Сергія Стерненка. За словами жінки, сторона захисту ознайомлена з цими документами.

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

В Одесі триває розгляд справи Стерненка та Демчука. Текстовий онлайн

Адвокат Андрій Писаренко заявив, що прокуратура повинна була долучити ці документи раніше. Тому сторона захисту виступила проти долучення постанов до справи. Суд долучив документи сторони обвинувачення та зобов'язав прокурорів на наступне засідання надати адвокатам повний витяг з ЄРДР про рух данного кримінального провадження.

Під час засідання судді дослідили протокол проведення слідчого експерименту за участю свідка Любові Захарченко, яка нібито з вікна бачила сутичку біля свого будинку в автомобілі між нападниками і Щербичем.

Крім того судді розглянули документи щодо дзвінків між Щербичем та Стерненко і Демчуком у нібито день його викрадення. Трафіки дзвінків представили у вигляді схем, але без авторства та іншої інформації, тому адвокати Стерненка назвали їх "малюнками", інформацію з яких ідентифікувати неможливо. За словами захисників, з яких джерел слідчі констатували, що це номери саме Стерненка і Демчука – невідомо.

Натомість прокурорки заявили, що вони були встановлені оперативним шляхом, але більш детально прокоментувати спосіб їхнього отримання сторона обвинувачення не змогла. Детальніше про те, як минуло друга частина розгляду апеляції на вирок Стерненку та Демчуку – читайте в текстовому онлайні Суспільного.

Що це за справа

Справу, за якою засудили Стерненка, суд розглядав упродовж майже п'яти років. Йому інкримінували викрадення й катування тодішнього депутата однієї з районних рад Одещини Сергія Щербича, який керував одеським відділенням партії "Родіна". Також у цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї.

За версією слідства, напередодні отримання Щербичем мандату депутата райради в 2015 році, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові, били й вимагали відмовитися від депутатства. Слідчі вважають, що одним з чоловіків у масках, які напали на Щербича, був Стерненко. Те саме заявив у суді і сам Щербич. Стерненко на це відповідав, що справа є сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича". Щодо зберігання зброї Стерненко заявляв, що добровільно видав поліції пневматичний пістолет, колекційний ніж та шумовий пістолет, який начебто визнали вогнепальною зброєю.

Екслідер одеського "Правого сектору" пов'язував цю справу з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, оскільки потерпілий Щербич є членом партії мера "Довіряй ділам" та, за словами Стерненка, другом одеського очільника.

Також нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд Одеси ув'язнив на 7 років та 3 місяці ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука. Крім того суд вирішив конфіскувати половину майна, яке належить засудженим.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди