Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайн

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайн

Оновлено
Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайн Колаж: Суспільне Одеса

В Одеському апеляційному суді продовжують розгляд скарги адвокатів екскерівника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука на вирок Приморського районного суду Одеси. Суспільне веде текстову трансляцію засідання.

16:55

Судді відмовили у скасуванні запобіжного заходу Стерненку та Демчуку й клопотаня про взяття на поруки депутата Романа Лозинського. А також відмовили Стерненку в можливості відбувати арешт у Києві.

16:50

Колегія суддів повернулася з нарадчої кімнати.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

16:40

Сергій Стерненко заявив, що підготував дві скарги до Європейського суду з прав людини: щодо відсутності ефективного розслідування нападів на нього та ненадання державної охорони за цими справами, а також політично вмотивованих рішень в справі щодо самозахисту. За його словами, скарги вже зареєстрували в ЄСПЛ. Його адвокатами стануть захисники з Української Гельсінської групи з прав людини. Коли може початися розгляд скарги –наразі невідомо.

16:25

Судді відправилися до нарадчої кімнати.

16:23

Сторона обвинувачення заперечила проти зміни запобіжних заходів, посилаючись на ризики переховування через тюремний строк у 7 років.

16:20

Адвокат Ілля Воробйов також просить альтернативну зміну запобіжного заходу для свого підзахисного Руслана Демчука, оскільки він не може сидячи під цілодобовим арештом працювати та годувати сім'ю.

За словами Масі Найєма, Стерненка та Демчука готовий взяти на поруки депутат Роман Лозинський.

16:15

Судді перейшли до розгляду клопотання Сергія Стерненка щодо зміни адреси, де він перебуває під час цілодобового домашнього арешту. Він просить змінити місто – з Одеси переїхати до Києва.

Також адвокат Масі Найєм подав клопотання про скасування запобіжного заходу. Єдина підстава домашнього арешту – можливість переховування від суду. Адвокати надали рішення Європейського суду з прав людини та зазначили, що Стерненко має показову поведінку у всіх своїх судових справах.

15:55

Адвокати заявили, що протиріччя також є і в двох рапортах правоохоронців, в яких підстави для внесення даних до ЄРДР щодо ситуації різні: в одному написано, що приводом стала публікація в соцмережах, в іншому – заява самого Щербича. На це прокурорка Бойка заявила, що провадження відкрили на підставі заяви Щербича, а звернень до поліції щодо даних в соцмережах може бути безліч.

15:39

Колегія суддів задовольнила клопотання прокурора та вирішила допитати експерта.

15:35

Для усунення протиріч прокурор Каражеляско заявив, що подає клопотання про допит фахівця, який проводив балістичну експертизу. Адвокат Вадим Оксюта виступив проти, оскільки на його думку, сторона обвинувачення повинна була зробити це ще в суді першої інстанції.

15:20

Суд почав досліджувати балістичну експертизу пістолета, який вилучили під час обшуку у квартирі Стерненка. У висновках, на думку захисників, є протиріччя.

За словами адвоката Віталія Коломійця, згідно з документами в частині дослідження – це стартовий шумовий пістолет, так він кваліфікується виробником. Крім цього, фахівець додав, що він цілісний, без конструктивних змін.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Віталій Коломієць

Водночас у висновках експерт додає, що через відсутність деяких елементів пістолет став вогнепальною зброю. Тому, на думку Коломійця, цей доказ не можна вважати достовірним та допустимим під час розгляду справи.

15:08

На питання судді Котелевського, чому Стерненко не вказував в протоколі зауваження щодо обшуку, Сергій заявив, що не знав як діяти в такій ситуації і як відбувається ця процесуальна дія. За його словами, правоохоронці увірвалися до нього вранці, були зі щитами, чим спантиличили його.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

15:00

Судді перейшли до розгляду ухвали слідчого судді на проведення обшуку в квартирі Стерненка та протокол самого обшуку. Згідно з документом слідчий суддя дає дозвіл одному слідчому, а обшук проводив вже інший слідчий.

Адвокат Воробйов зазначив, що у витягах реєстру провадження данні про нього відсутні. Крім того, під час виявлення предметів та їх опису, не вказували що саме, у кого та де знайшли. Воробйов припустив, що оскільки зі Стерненко в квартирі мешкали і інші люди, то можливо, це були їхні речі.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

14:55

Суд розглядає документи щодо дзвінків між Щербичем та Стерненко і Демчуком у нібито день його викрадення. Трафіки дзвінків представили у вигляді схем, але без авторства і іншої інформації, тому адвокати Стерненка називають їх "малюнками", інформацію з яких ідентифікувати неможливо. За словами захисників, з яких джерел слідчі констатували, що це номери саме Стерненка і Демчука – невідомо.

Натомість прокурорки кажуть, що вони були встановлені оперативним шляхом, але більш детально прокоментувати спосіб їхнього отримання сторона обвинувачення не змогла.

14:40

Перерва закінчилася, судді повернулися до зали. Засідання продовжується.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

14:09

Суддя Котелевський попросив пояснити прокурорів неточності в документах, а саме: у вироку сказано, що Захарченко почула крик і сутичку з вікна, а в слідчому експерименті йдеться про те, що вона вийшла і вже біля будинку побачила їх. Прокурорка Ганна Коломійчук сказала, що пояснити це не може.

Судді оголосили технічну перерву на 15 хвилин.

14:05

Сергій Стерненко заявив, що Любов Захарченко не була допитана в суді, оскільки прокуратура відмовилася викликати її. Відтак, сторона обвинувачення спиралася лише на експеримент і таким чином "легалізувала ці дані в справі", бо знала, що під час допиту жінка не зможе відповісти на питання Стерненка та його адвокатів.

Натомість прокурорка Ганна Коломійчук заявила, що сторона захисту також не клопотала про її допит.

14:00

Судді дослідили протокол проведення слідчого експерименту за участю свідка Любові Захарченко, яка нібито з вікна бачила сутичку біля свого будинку в автомобілі між нападниками і Щербичем.

За словами Вадима Оксюти, згідно з законодавством, слідчий експеримент має на меті перевірку фактів та відтворення подій, але слідчий експеримент з Захарченко був фактично побудований лише на її показах. Він не впевнений, що свідок могла зі своєї квартири почути сутичку, крик Щербича (впізнати його голос), побачити автівку та запам'ятати її номер. Крім цього, деякі деталі її розповіді не співпадають з показами самого Щербича.

13:40

Натомість прокурорка Наталя Бойко заявила, що крім спини, Щербичу прострелили ногу, тобто він не постійно сидів спиною до нападників і міг бачити пістолет. Крім цього, Щербич мав зброю та дозвіл на неї, тому міг розбиратися в пістолетах.

13:30

Суд дослідив протоколи впізнання Щербичем Стерненка і Демчука за фотокартками та пістолет Стерненка. Згідно з останнім документом, Щербич впізнав пістолет за кольором та конструкцією. За словами Найєма, потерпілий впізнав його лише через 8 місяців після нападу.

Крім того, за словами адвоката, коли на людину направляють зброю, він може розгледіти лише 50%, оскільки остання частина її в руці. Сам Стерненко заявив, що за показами, коли в Щербича стріляли, він перебував спиною до нападників і як він його впізнав – невідомо.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Сергій Стерненко

Адвокат Андрій Писаренко додає, що всі пістолети представлені були чорного кольору, тобто це не може бути аргументом для впізнання.

13:19

Суддя Руслан Котелевський запропонував прокурорам відреагувати на заяви сторони захисту Стерненка та Демчука.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Судді

Однак Ганна Коломійчук відповіла, що її слова будуть лише суб'єктивними та оціночними судженнями, а заперечити проти них міг би лише Сергій Щербич, якого на суді немає.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнFacebook / Сергій Стерненко

Прокурорки Наталя Бойко та Ганна Коломійчук

13:12

За словами Оксюти, два протоколи – огляду місця подій та слідчого експерименту робили в один день, 25 квітня. Про це свідчать одні і ті ж поняті, однакові ракурси фотографій, одяг учасників тощо. Утім один протокол, слідчого експерименту, датований 26 квітня.

13:06

Захисники Сергія Стерненка та Руслана Демчука виявили низку порушень під час проведення правоохоронцями слідчого експерименту. На думку Воробйова, слідчі не перевірили покази Щербича та проводили експеримент "неналежним чином", однак суд першої інстанції не взяв це до уваги.

13:00

Суд почав розглядати протокол огляду місця подій. За словами Найєма, згідно з документом, правоохоронці не виявили жодних ознак злочину. Він заявив, що в ньому також сфальсифікована дата проведення огляду місця подій.

12:50

За словами адвоката Іллі Воробйова, в заяві Щербича дата та час надходження не співпадають з даними витягу ЄРДР. На його думку, слідчі дії та допит свідків були проведені правоохоронцями до заяви Щербича.

Воробйов наполягає, що сама заява "була явно переписана", адже в ній містяться відомості, що злочин скоїли Демчук та Стерненко, які відібрали у чоловіка 300 гривень. На думку адвокатів, заяву особисто написав заступник начальника місцевого сектору карного розшуку.

12:42

Першим почали розглядати витяг з ЄРДР щодо скоєння злочину біля заправки в селі Фонтанка. За словами адвоката Масі Найєма, в ньому немає жодного слова про Стерненка і Демчука та грабіж 300 гривень. Після цього перейшли до розгляду протоколу про скоєння правопорушення в селі Фонтанка та заяву Сергія Щербича.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Адвокат Масі Найєм

12:40

Суд долучив документи сторони обвинувачення та зобов'язав прокурорів на наступне засідання надати адвокатам повний витяг з ЄРДР про рух данного кримінального провадження. Суд перейшов до розгляду доказів сторони захисту.

12:30

За словами адвоката Андрія Писаренка, вони не планують затягувати процес, але прокуратура, на їхню думку, повинна була долучити ці документи раніше. Сторона захисту виступила проти долучення постанов до справи.

Адвокат Вадим Оксюта наголосив, що ці документи не відкривалися жодному з учасників справи, тому він наполягає, щоб прокурори надали докази того, що обвинувачені були ознайомлені з ними.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Адвокат Вадим Оксюта

Також сторона захисту просить надати повний витяг з ЄРДР щодо руху данного кримінального провадження та повністю його дослідити.

12:28

Після того, як прокурорка зачитала всі документи, сторона захисту Стеренка взяла декілька хвилин перерви, аби порадитися щодо свого рішення.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Руслан Демчук, Сергій Стерненко та їхні адвокати

12:25

Прокурорка Ганна Коломійчук подала клопотання про долучення деяких постанов слідчих щодо низки експертиз, вироків Руслану Демчуку та характеризуючих документів щодо Сергія Стерненка. За словами жінки, сторона захисту ознайомлена з цими документами.

12:16

До суду надійшло клопотання від Сергія Стерненка щодо зміни адреси, де він перебуває під домашнім арештом. Зміна стосується переїзду з Одеси до Києва. Суд погодив розглядати клопотання наприкінці засідання.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Сергій Стерненко

12:13

Судове засідання почалося. Апеляційну скаргу продовжують розглядати судді Альбіна Кадегроб, Руслан Котелевський та Вадим Прібилов. А також прокурори Наталя Бойко, Андрій Каражеляско та Ганна Коломійчук. Відводів та самовідводів немає.

Інтереси Стерненка представляють адвокати Масі Найєм, Вадим Оксюта, Андрій Писаренко та Віталій Коломієць. Також присутній адвокат Руслана Демчука Ілля Воробйов.

Справа Стерненка та Демчука. В Одесі триває розгляд апеляції на вирок. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Прокурори Наталя Бойко, Ганна Коломійчук та Андрій Каражеляско

Що було на попередньому засіданні

23 квітня колегія суддів Одеського апеляційного суду відклала розгляд апеляційної скарги адвокатів Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука через долучення до справи нових матеріалів.

Прокурорка Наталя Бойко під час засідання подала клопотання щодо дослідження доказів, які не дослідив Приморський районний суд Одеси. За словами Бойко, сторона захисту про це також не клопотала, утім йдеться про "велику кількість процесуальних документів".

Натомість адвокати Сергія Стерненка та Руслана Демчука виступили проти долучення до справи нових матеріалів. Зокрема захисник Андрій Писаренко заявив, що це порушує Кримінально-процесуальний кодекс, а розглядати ці докази мав суддя першої інстанції, тобто Віктор Попревич.

Позицію адвоката підтримали й інші захисники. Утім колегія суддів на чолі з Альбіною Кадегроб задовольнила клопотання прокуратури. Після цього захист двічі невдало оголошував про відвід колегії суддів, а Стерненко заявив, що в такий спосіб порушили його право на захист.

Під час спілкування з журналістами екскерівник одеського осередку "Правого сектору" назвав рішення суду "нонсенсом" та "порушенням прав людини". Він також запевнив, що не бачив ці докази, а тому захист вирішив взяти перерву для ознайомлення з новими матеріалами. Стерненко додав, що суд "став на бік обвинувачення".

Читайте також: Вирок Стерненку. Що відомо про суддів, які розглядатимуть апеляцію захисту

Нагадаємо, справу, за якою засудили Стерненка, суд розглядав упродовж майже п'яти років. Йому інкримінували викрадення й катування тодішнього депутата однієї з районних рад Одещини Сергія Щербича, який керував одеським відділенням партії "Родіна". Також у цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї.

За версією слідства, напередодні отримання Щербичем мандату депутата райради в 2015 році, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові, били й вимагали відмовитися від депутатства. Слідчі вважають, що одним з чоловіків у масках, які напали на Щербича, був Стерненко. Те саме заявив у суді і сам Щербич. Стерненко на це відповідав, що справа є сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича". Щодо зберігання зброї Стерненко заявляв, що добровільно видав поліції пневматичний пістолет, колекційний ніж та шумовий пістолет, який начебто визнали вогнепальною зброєю.

Екслідер одеського "Правого сектору" пов'язував цю справу з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, оскільки потерпілий Щербич є членом партії мера "Довіряй ділам" та, за словами Стерненка, другом одеського очільника.

Також нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд Одеси ув'язнив на 7 років та 3 місяці ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука. Крім того суд вирішив конфіскувати половину майна, яке належить засудженим. 9 квітня апеляція змінила запобіжний захід для обох фігурантів з СІЗО на цілодобовий домашній арешт.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди