Понад 150 вихованців та 20 педагогів Тернопільського дитсадка №38 виводили гаївки. Діти різних вікових груп вивчили по 3-4 гаївки і виконували їх на майданчиках під час прогулянки, їм допомагали вихователі та музична керівниця. Про це розповіла завідувачка навчального закладу Леся Орляк.
За словами керівниці закладу, цей захід організували, щоб популяризувати українську культуру.

Головні ролі – принца та принцесу, в одній із гаївок виконували 6-річний Олег Волочастий та 5-річна Сара Руда.

“Я поцілував принцесу і розбудив її від сну”, – каже Олег Волочастий.
“А після того, як принц мене розбудив поцілунком – у нас було весілля”, – розповідає Сара Руда.

Вихованцям середньої групи – по 4 і 5 років. Вони виводили гаївку “Кум-кум”. Діти виконували роль жабенят.

Хлопці і дівчата із молодшої групи – віком 3 та 4 роки, виводили гаївку “Жартівливі лисичка і собачка”. За сценарієм – “собачка” намагався упіймати “лисичку”.

Діти, які відвідують старшу групу, виводили гаївку “Мак”.

Один із тих, хто виводив цю гаївку – Олександр Ісаченко.
“Під час виконання цієї гаївки, ми ходили по колу, присідали, усі трималися за руки. Я трошки хвилювався, щоб у мене все вийшло. Я тільки вчора дізнався у садочку, що сьогодні ми будемо виводити гаївки, я сказав батькам і ми до цього готувалися. Я спеціально одягнув вишиванку. Дуже радий, що живу в Україні, де є такі чудові звичаї та традиції, як гаївки”, – розповів Олександр Ісаченко.

Перед тим, як виводити гаївки, діти дізналися від педагогів, чим особливі ці пісні.
“Я знаю, що веснянки, гаївки – це обрядові пісні, якими закликають весну. У народі кажуть: прийшла весна-красна, гаївочку нам принесла”, – каже вихованка дитсадка Дарина Лопавчук.

“Гаївки завжди співають, танцюючи, водячи хороводи, та виконуючи різні ролі. Знаю, що гаївки мають також закликати добрий урожай”, – розповідає вихованка дитсадка Олеся Козун.

Вихованці садка гаївки почали вивчати взимку.
“Таким маленьким діткам не легко вивчити напам’ять тексти. Дуже не просто їх навчити разом співати і виконувати рухи під мелодію”, – розповідає вихователька-методистка Галина Турецька.

Завідувачка дитсадка Леся Орляк каже, що таку масову великодню розвагу у закладі організували вперше. Дітей навчили гаївок, які виконують у різних районах Тернопільщини.

“Працівники нашого садочка поділилися гаївками, які виконують у їхніх рідних містах і селах, тобто дітки виводили гаївки із різних районів Тернопільщини. Зокрема, у нас звучали гаївки з Борщівщини, Заліщик, Козівщини, Бережанщини, Кременеччини. А кожен регіон має і текст гаївок різний, і мелодію різну, але зміст завжди подібний: прославляти і закликати весну, також – це добрі жарти між хлопцями і дівчатами, це забавлянки. Ми хочемо, таким чином, виховувати у дітей любов до українських традицій, зберегти ці традиції і передавати з покоління в покоління. Крім того, це чудова можливість провести дітям весело і з користю час на вулиці, це чудове дозвілля на природі”, – каже Леся Орляк.
Працівники дитсадка виконали виконали гаївку “Де гаївка лунала”.
