Тепер офіційно: Amazon придбає одну з найстаріших кіностудій Metro-Goldwyn-Mayer за $8,45 млрд

Тепер офіційно: Amazon придбає одну з найстаріших кіностудій Metro-Goldwyn-Mayer за $8,45 млрд

Тепер офіційно: Amazon придбає одну з найстаріших кіностудій Metro-Goldwyn-Mayer за $8,45 млрд

20 травня стало відомо, що найбільший у світі інтернет-ритейлер Amazon.com Inc. веде переговори про покупку американської кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer. 26 травня інформація підтвердилася – про це повідомляє Variety.

В офіційній заяві представники Amazon пообіцяли "зберегти спадщину MGM і каталог фільмів компанії", а доступ до них зробити більш зручним. Очікується, що частина проєктів студії тепер перенесуть на стрімінг Amazon Prime. Угода стала другою за величиною покупкою Amazon після придбання американської мережі супермаркетів Whole Foods у 2017 році. Тоді сума склала $13,7 млрд.

Шляхом придбання Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) Amazon може посилити свою студію Amazon Studios і сервіси Prime Video та IMDB, пишуть The Information з посиланням на джерела, близькі до обговорення.

MGM володіє франшизою про Джеймса Бонда і ще більш ніж 4 тисячами найменувань, до яких входять трилогія "Гоббіт", серія фільмів "Роккі" і такі телевізійні серіали, як "Вікінги" і "Розповідь служниці".

Джерела видання також стверджують, що новини про можливу купівлю MGM компанією Amazon надійшли в умовах консолідації в секторі. Так, кілька років тому американський телекомунікаційний гігант AT&T придбав Warner Bros, а Disney купила ключові активи студії 21st Century Fox, студія Universal пішла під контроль Comcast, а Paramount стала частиною Viacom.

Що відомо

  • У грудні 2020 року The Wall Street Journal та інші видання писали, що MGM шукає покупця. Студія опинилася в безвихідній ситуації, оскільки у неї немає стрімінгового сервісу, який допоміг би скоротити збитки під час пандемії.
  • MGM ("Метро-Голдвін-Маєр") – американська медіакомпанія, яка спеціалізується на виготовленні та прокаті кіно- і відеопродукції. Була заснована в квітні 1924 року. У скарбниці кінокомпанії понад 200 нагород "Оскар".
  • 3 грудня на своєму офіційному сайті студія Warner Bros. повідомила, що випустить всі фільми свого виробництва водночас у кінотеатрах і на стримінговому сервісі HBO Max. Причиною незвичної моделі дистрибуції стала напружена ситуація через пандемію Covid-19.
  • За даними Statista, станом на середину березня світова кіноіндустрія зазнала збитків у розмірі 7 мільярдів доларів, а вже під кінець травня цифра збільшилась до 10 мільярдів. Фестивалі, вихід фільмів та серіалів, зйомки — всі ці складні та витратні процеси скасовуються та переносяться.

Читайте також

У головній ролі – влада. Чому треба дивитися 272-хвилинну "Мерію" Фредеріка Вайзмена

Понад 200 стрічок: фестиваль "Молодість" оголосив повну кінопрограму

WarnerMedia і Discovery оголосили про злиття для створення нового медіахолдингу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше