Перейти до основного змісту
Польську режисерку нагородили орденом княгині Ольги за фільм про Голодомор

Польську режисерку нагородили орденом княгині Ольги за фільм про Голодомор

Польську режисерку нагородили орденом княгині Ольги за фільм про Голодомор
.

Президент України Володимир Зеленський нагородив орденом княгині Ольги польську кінорежисерку Аґнєшку Холланд, яка зняла фільм про Голодомор "Ціна правди". Указ про це від 22 листопада оприлюднено на сайті глави держави.

Окрім того, президент нагородив орденом княгині Ольги журналістку Washington Post Енн Еплбом, радницю канцелярії уряду Литовської Республіки Діану Варнайтє. Голову Асоціації прибалтійських українців у місті Клайпеда Леоніда Трегуба нагородили хрестом Івана Мазепи.

Як мовиться в указі, нагороди присуджено "за вагомий внесок у вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932–1933 років в Україні, подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор".

Незабаром в український прокат виходить фільм "Ціна правди" про Голодомор в Україні польської режисерки Аґнєшки Холланд (інша назва «Ґарет Джонс» або «Містер Джонс»). Світова прем’єра цієї стрічки відбулася 10 лютого в рамках 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Як відомо:

  • В суботу, 23 листопада, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна ніколи не зможе забути і пробачити сталінський Голодомор.
  • 23 листопада в Україні відзначили День пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років.
  • Питання кількості людських втрат України від Голодомору досі залишається відкритим. Більшість науковців відстоює число вбитих понад 7 мільйонів осіб в УРСР та 3 мільйони українців в інших регіонах СРСР: на Кубані, в Центрально-Чорноземній області, Поволжі та Казахстані.
  • Разом з тим, згідно з даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України, втрати населення на території України через надсмертність під час Великого Голоду становили 3,9 млн осіб.
  • За регіональним розподілом втрат, із тогочасних 7 областей, які входили до складу України, найбільше потерпіли Київська та Харківська області. У кожній з них передчасно померли понад 1 млн осіб.
  • Крім того, за даними дослідників, у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирали 24 особи, щогодини – 1 тис. 440, щодоби – 34 тис. 560.
  • У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Однак наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Топ дня
Вибір редакції
На початок