На Тернопільщині подали 50 заявок на проведення швидкісного інтернету

На Тернопільщині подали 50 заявок на проведення швидкісного інтернету

На Тернопільщині подали 50 заявок на проведення швидкісного інтернету Суспільне Тернопіль

У селі Чорний Ліс на Тернопільщині немає інтернету. Про це розповіла староста Галина Дідик. За її словами, населення цього села складає 247 осіб. Тут є початкова школа, бібліотека, клуб та фельдшерсько-акушерський пункт. Через відсутність інтернету вони не можуть повноцінно працювати.

Вчителька Марія Михальська каже, що у початковій школі села Чорний Ліс навчаються 11 дітей. Жінка розповіла, що під час уроків їм потрібний інтернет:

"Пропадає мережа, дуже висне, ролика показати не можливо, бо зависає зображення. Нам потрібно показувати відео на 5 хвилин, а завантажується 10 хвилин і більше".

На Тернопільщині подали 50 заявок на проведення швидкісного інтернетуСуспільне Тернопіль

На Тернопільщині подали 50 заявок на проведення швидкісного інтернету

Завідувачка сільського клубу Оксана Палій каже, що інтернет потрібний під час підготовки до свят:

"Сценарії я роблю, то мені потрібно в інтернеті подивитися, якусь пісню завантажити".

На Тернопільщині подали 50 заявок на проведення швидкісного інтернетуСуспільне Тернопіль

На Тернопільщині подали 50 заявок на проведення швидкісного інтернету

Жителька цього села Ольга Боярська розповіла, що її син студент, йому потрібно іноді навчатися онлайн:

"Село віддалене, в нас тут навколо ліс. Зараз багато дітей навчалися на дистанційному, то це дуже велика проблема. Дитина, наприклад, пише контрольну, а здати її не може".

Пенсіонер Василь Батюх розповідає, що йому інтернет не потрібний, але хотів би, щоб діти і внуки могли ним користуватися:

"Я не знаю як, але будуть внуки, невістка, син користуватися, їм інтернет потрібний".

Староста села Чорний Ліс Галина Дідик каже, дізналась, що швидкісний інтернет можна провести за рахунок інтернет-субвенції. Для цього попросила керівництво Залозецької громади, до якої входить село, подати заявку на отримання субвенції.

Директор обласного інформаційного-аналітичного центру Олександр Терещенко каже, що загалом на Тернопільщині подали 50 заявок на проведення швидкісного інтернету на загальну суму понад 3 мільйони гривень. Щоб провести його в Чорному лісі потрібно понад 50 тисяч гривень. Це 4 кілометри оптоволокна.

"Оптоволоконні технології дозволяють швидкість 100 і більше мегабіт. Якщо ми підключаємо навчальний заклад, там буде кілька користувачів, то 3-4 мегабіт швидкість вайфаю, а її буде недостатньо. Тому вимогою є підключення соціальних об’єктів швидкістю не менше 100 мегабіт. Одною з умов для провайдерів є забезпечення перший місяць 500 мегабіт. Не кожен собі в місті може дозволити таку швидкість. А в школі перший місяць буде 500 мегабіт. Ми будемо перевіряти якість роботи провайдера. Потім до кінця 2022 року провайдери безкоштовно мають надавати цей інтернет для цього соціального об’єкту", - каже Терещенко.

За словами Олександра Терещенка, після подачі заявок до Міністрества цифрової трансформації, субвенцію мають розподілити між громадами, а їх голови мають провести тендери серед провайдерів. Інтернет в селах має бути до листопада цього року.

Загальна сума субвенції складає 500 мільйонів гривень. Про це розповіла заступниця начальника обласного управління регіонального розвитку Леся Серетна. За її словами, кошти розподілятимуть залежно від того, чи є в селі соціальні заклади, а саме: бібліотеки, центри надання послуг, амбулаторії, школи. Зараз в Україні є понад мільйон осіб, які в селах не мають доступу до інтернету.

Читайте також

  • Мінцифри хоче покрити всі стратегічні траси в Україні інтернетом
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди