Ринок землі та "мавпячі стрибки". У Раді сталася перша сутичка

Ринок землі та "мавпячі стрибки". У Раді сталася перша сутичка

Ринок землі та "мавпячі стрибки". У Раді сталася перша сутичка
Ян Доброносов

У Верховній Раді сталася перша в цьому скликанні штовханина під час намагання керівництва парламенту поставити на розгляд законопроєкт про ринок землі.

Депутати з кількох фракцій скупчилися біля президії та навколо заступника голови ВР Руслана Стефанчука. У момент, коли він поставив на голосування питання про продовження пленарного засідання до 20:00, до завершення розгляду питань порядку денного, депутати від "Батьківщини" та "Слуги народу" почали штовхатися. Зрештою голосування за це питання було провалене.

"Шановні колеги, розсядьтеся по місцях. У парламенті свою правоту треба доводити шляхом дискусії, а не в кулачних мавпячих стрибках", — спробував вгамувати депутатів Стефанчук.

Після цього на трибуну вийшов спікер ВР Дмитро Разумков і закликав народних обранців вгамуватися та дотримуватися попередніх домовленостей.

"Шановні колеги, коли ми домовляємось про те, що в нас буде засідання до 8 години вечора, то, мабуть, це треба робити. Коли ми домовляємось, що ніхто не буде блокувати трибуну і дасть керівництву ВР за регламентом провести розгляд, то ми маємо це зробити. Закон пройшов комітет, комітет спрямував закон до зали, і тепер зала має винести більшістю рішення по закону. Якщо ми говоримо про парламентаризм, то він у цьому не полягає", — сказав Разумков.

Він наголосив, що не змушує нікого голосувати за закон і кожен з депутатів має ухвалити самостійне рішення з цього приводу.

"Хтось підтримує ринок землі, хтось виступає проти, у кожного своя правда, але давайте поважати одне одного. Добре, що ми хоч людей на вулиці не штовхаємо для того, щоб заробити бали на чиємусь здоров'ї. Давайте виконувати те, що ми обіцяли одне одному і людям", — додав він.

Раніше:

  • Верховна Рада двічі виходила на перерву на ранковому засіданні, оскільки ніяк не могла розпочати розгляд поправок до законопроєкту про ринок землі.
  • Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко зайняла місце спікера парламенту, депутати її фракції та фракції ОПЗЖ намагалися заблокувати президію.
  • Президент Володимир Зеленський зранку приїхав до ВР переконувати свою фракцію проголосувати за законопроєкт про ринок землі.
  • У цей час близько 300 аграріїв і селян вимагали зустрічі з главою держави під Офісом президента, а під Радою — скасування законопроєкту.
На початок