Екологи наочно показали, як хмельницькі комунальники забруднюють міські водойми

Екологи наочно показали, як хмельницькі комунальники забруднюють міські водойми

Екологи наочно показали, як хмельницькі комунальники забруднюють міські водойми
Фото: Держекоінспекція у Хмельницькій області

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області провела позапланову перевірку комунального підприємства «Спецкомунтранс». Екологи зафіксували, що стічні води – фільтрат, з хмельницького сміттєзвалища потрапляють у струмок, а далі у ставок в мікрорайоні Озерна.

Як йдеться в повідомленні Держекоінспекції, факт витікання стічних вод за межі полігону та стік його по рельєфу був встановлений ще в березні 2020 року.

Наочний вплив фільтрату фахівці інспекції продемонстрували фото на якому колби з пробами води, які відібрані під час позапланової перевірки. Екологи пояснюють, що перша колба — вода у струмку до полігону. Друга колба — сам фільтрат, який і є причиною забруднення води. Третя, четверта, п’ята і шоста колби — вода у струмку та в озері мікрорайону Озерна після потрапляння фільтрату.

Екологи пояснюють, що перша колба — вода у струмку до полігону. Друга колба — сам фільтрат, який і є причиною забруднення води. Третя, четверта, п’ята і шоста колби — вода у струмку та в озері мікрорайону Озерна після потрапляння фільтрату.
Екологи пояснюють: перша колба — вода у струмку до полігону, друга — сам фільтрат, третя, четверта, п’ята і шоста колби — вода у струмку та в озері мікрорайону Озерна після потрапляння фільтрату. Фото: Держекоінспекція у Хмельницькій області

Також екологи пояснюють, що фільтрат це волога, яка виділяється з самого сміття, утворюється внаслідок просочування крізь накопичення опадів і виділяється внаслідок складних біохімічних процесів. Після проникнення крізь товщу відходів, фільтрат збагачується токсичними речовинами, що входять до складу сміття або є продуктами їх розкладання (важкими металами, органічними та неорганічними сполуками). Фільтрат має буро-чорне забарвлення і неприємний запах.

Зазвичай, на територіях, прилеглих до сміттєзвалища, як води, так і ґрунт забруднені важкими металами, органічними речовинами та частково мікроорганізмами.

«Виходячи з наявних фактів стає цілком очевидно, що посадові особи ХКП “Спецкомунтранс”, які мають забезпечувати конституційні права громадян, у тому числі й на чисте та безпечне довкілля, не відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків. У цьому випадку річ не тільки у несумлінному ставленні до службових повноважень, а й у тому, що при наявності негативного впливу на довкілля від експлуатації зазначеного підприємства, наслідки можуть бути плачевними для усіх – як для пересічних громадян, так і для тих самих безвідповідальних чиновників та байдужих посадових осіб», - йдеться вповідомленні.

Що відомо

Вибір редакції

На початок