Визначилися усі учасники жіночого чемпіонату Європи-2021 з волейболу

Визначилися усі учасники жіночого чемпіонату Європи-2021 з волейболу

Визначилися усі учасники жіночого чемпіонату Європи-2021 з волейболу ФВУ

Три зміни у порівнянні з Євро-2019.

Жіноча збірна України з волейболу за тур до завершення кваліфікаційного раунду гарантувала собі місце у фінальній частині чемпіонату Європи - і стала передостаннім володарем путівки на континентальну першість. А уже після України місце на турнірі собі гарантувала Боснія та Герцоговина, 24 учасники остаточно відомі.

У кваліфікації розігрувалися останні 12 місць на Євро-2021, ще 12 країн-учасників були відомі заздалегідь: чотири місця дісталися господарям, ще вісім - найкращим збірним за результатами Євро-2019.

Усі учасники жіночого Євро-2021 з волейболу

  • Країни-господарі: Сербія (чинні чемпіонки Європи), Болгарія, Хорватія, Румунія
  • Найкращі з Євро-2019: Туреччина (віцечемпіонки Європи), Польща, Італія, Нідерланди, Росія, Німеччина, Бельгія, Азербайджан
  • Кваліфікувалися: Білорусь, Швеція, Греція, Словаччина, Угорщина, Чехія, Швейцарія, Україна, Іспанія, Фінляндія, Франція, Боснія та Герцоговина

Для збірної України - це третій вихід на Євро поспіль. У 2017 та 2019 роках команда вилітала на стадії групового етапу.

Якщо порівнювати цей склад учасників з попереднім чемпіонатом Європи, то відбулося усього три зміни: відібралися Швеція, Чехія, Боснія та Герцоговина, а втратили свої місця Португалія, Естонія та Словенія.

Якщо для Чехії вихід на Євро не новина, а непотрапляння на турнір у 2019 році було несподіванкою, то Швеція, а також Боснія та Герцоговина переписали власну історію. Для Швеції - це перший вихід на Євро з 1983 року, а Боснія та Герцоговина узагалі вперше в історії вийшла в фінальну частину.

Який формат фінальної частини чемпіонату Європи?

  • 24 країни-учасниці формують чотири групи по шість збірних (усі країни-господарі грають у себе вдома)
  • по чотири найкращі збірні виходять з кожної групи у плей-оф (з 1/8 фіналу)
  • плей-оф раунд: з 1/8 до фіналу

Що далі?

  • Жеребкування групового етапу Євро-2021 відбудеться в четвер, 20 травня. Усі учасники будуть розбиті на п'ять корзин (господарі автоматично посіяні в різні групи під першим номером). Корзини будуть сформовані згідно рейтингу CEV, збірна України з вірогідністю в 99% потрапить у корзину №3.
  • Фінальна частина Євро-2021 відбудеться з 18 серпня по 4 вересня.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика