Україна розгромила Португалію та достроково вийшла на жіночий чемпіонат Європи-2021 з волейболу CEV

Упевнена перемога в ключовому матчі.

Ситуація після чотирьох стартових турів відбору на Євро-2021 у групі України були наступною: Швеція гарантувала собі вихід і на 99% перше місце, в України та Португалії - по 2 перемоги, а Грузія замикала таблицю з чотирма поразками.

Оскільки до фінальної частини з кожної групи виходять по дві найкращі збірні, саме очна гра між Україною та Португалію мала ключове значення у боротьбі за другу позицію. У першому матчі між цими командами українки на виїзді здолали португалок - 3:1.

У другій грі перемога України була ще впевненішою - 3:0 за сетами, і дуже велика перевага у синьо-жовтої збірної у кожній з партій.

У першому та другому сеті Україна створювала гандикап одразу на старті, змушуючи суперниць брати таймаути. Щоправда, зупинки гри та тренерські підказки нічого не змінювали. Україна продовжувала збільшувати відрив і зрештою виграла перший сет 25:14, а другий - 25:13.

А от на старті третьої партії уперед вирвалися португалки: вони повели 9:6, таймаут змушені були брати українки. І після хвилинної паузи ситуація на майданчику змінилася кардинально. До кінця партії Португалія взяла ще тільки чотири очки, тоді як Україна - 19. Підсумковий рахунок третього сету - 25:13.

Україна провела в одному складі майже увесь матч, найрезультативнішою стала Надія Кодола - 14 очок.

У ключовому матчі за вихід на Євро-2021 Україна розбила Португалію в трьох сетах і достроково гарантувала собі вихід до фінальної частини турніру! Останній матч групового етапу для України буде формальністю: навіть за умови поразки від Грузії та перемоги Португалії над Швецією, українки залишаться на другому місці.

• Відбір на Євро-2021. Група B. П'ятий тур

Україна - Португалія 3:0 (25:14, 25:13, 25:13)

Турнірна таблиця групи B

1. Швеція - 4 перемоги, 0 поразок, 11 очок (різниця сетів - 12:3)
  2. Україна - 3 перемоги, 2 поразки, 10 очок (11:7)
  3. Португалія - 2 перемоги, 3 поразки, 6 очок (8:9)
  4. Грузія - 0 перемог, 4 поразки, 0 очок (0:12)

• Фінальна частина чемпіонату Європи з волейболу відбудеться з 19 серпня по 4 вересня 2021 року. Країни-господарі - Сербія, Болгарія, Хорватія та Румунія.
  • Загалом на турнірі змагатимуться 24 країни, які будуть розбиті на чотири групи (по 6 команд у кожній).
  • Україна втретє поспіль вийшла на жіноче Євро з волейболу. У 2017 та 2019 роках не проходила груповий етап. Загалом це дев'ятий вихід до фінальної частини для України.
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол