Львівське сміття у Старокостянтинові: чому місцеві охороняють сміттєзвалище і що каже влада

Львівське сміття у Старокостянтинові: чому місцеві охороняють сміттєзвалище і що каже влада

Львівське сміття у Старокостянтинові: чому місцеві охороняють сміттєзвалище і що каже влада
Фото: Суспільне Поділля

У Старокостянтинові встановили цілодобову варту біля сміттєзвалища, аби не пропускати туди фури з львівським сміттям. Про це Суспільному розповідає представник громадської організації «Самооборона Старокостянтинова» Віктор Мартиненко.

За його словами, чотири роки на полігон твердих побутових відходів Старокостянтинова звозять сміття зі Львова, і чотири роки із цим бореться частина жителів громади, які організували ініціативну групу. Вони блокують рух вантажівок з непотребом, встановили намет для чергувань та звернулися до міської ради.

У Старокостянтинові встановили цілодобову варту біля сміттєзвалища, аби не пропускати туди фури з львівським сміттям
У Старокостянтинові встановили цілодобову варту біля сміттєзвалища, аби не пропускати туди фури з львівським сміттям. Фото: Суспільне Поділля

“Ми встановили тут майже постійне чергування, провели збори громади, де зробили звернення до міського голови і місцевих депутатів”, - каже член ініціативної групи Олександр Шевчук.

Чому активісти блокують львівські фури та ганяються за ними, Олександр Шевчук пояснює: “всі ці дії, які виконує місцева влада, непрозорі, і це головна причина, чому громада незадоволена”.

З його слів, ініціативна група дійшла згоди з керівництвом Старокостянтинівського комбінату комунальних підприємств Миколою Сікорою.

“Одну машину в день приймати 17 тонн. І ніхто нікого в суд не подає. Це не екологічна катастрофа. Наш полігон може приймати до ста тонн, місто здає 20 тонн. Львів везе 17 тонн, і ми пів норми приймаємо на полігон”, - каже Микола Сікора.

Завідувач полігону Йосип Бочковський пояснює, коли за логістикою йде один день збою, то може за цей день прийти тільки дві машини.

Віктор Мартиненко каже, що їх обманюють, а начальник Старокостянтинівського комбінату комунальних підприємств Микола Сікора говорить, що через дії активістів підприємство зазнає збитків.

“Підприємству тільки за позавчора виставили рахунок збитків 100 тисяч”, - каже Микола Сікора.

Збитки – за порушення законтрактованої угоди між Старокостянтинівським комбінатом комунальних підприємств та Львівським товариством на захоронення твердих побутових відходів. Згідно з угодою, укладеною 31 травня 2017 року, за кожну тонну непотребу львів'яни платять 218 гривень 67 копійок плюс 500 гривень субвенції на благоустрій полігону.

Згідно з угодою, укладеною 31 травня 2017 року, за кожну тонну непотребу львів'яни платять 218 гривень 67 копійок плюс 500 гривень субвенції на благоустрій полігону
Згідно з угодою, укладеною 31 травня 2017 року, за кожну тонну непотребу львів'яни платять 218 гривень 67 копійок плюс 500 гривень субвенції на благоустрій полігону. Фото: Суспільне Поділля

Йосип Бочковський каже, що за гроші від захоронення львівського сміття встановили сонячну батарею, яка живить ліхтарі периметром полігону, поставили паркан, купили техніку та обладнують сміттєві майданчики в громаді для роздільного збору сміття.

“Прикро, що частина активістів, ще до цього часу не зрозуміла, що наші зусилля направлені на збереження і благоустрій нашого полігону. Будем переконувати і звертатись в правоохоронні органи, щоб їх привели до порядку, тому що вони порушують чинне законодавство”, - каже заступник начальника комбінату Володимир Булич.

За його словами, укладена в сімнадцятому році угода автоматично пролонгується, коли в сторін немає претензій. Олександр Шевчук каже: претензії є в жителів громади.

“Як нам обіцялося, тут мав бути комплекс з перероблення сміття. Що ж ми бачимо зараз? Зараз же ми бачимо, що це просто огороджена ділянка, де складується несортоване сміття, і ця гора росте, вона вже вища, ніж ця їхня огорожа, і це продовжується нескінченно”, - додає Олександр Шевчук.

Активісти ж, які написали чергове звернення до голови громади й депутатів, чекають на нього відповіді
Активісти ж, які написали чергове звернення до голови громади й депутатів, чекають на нього відповіді. Фото: Суспільне Поділля

Йосип Бочковський каже, що полігон не переповнений, а за місяць – два чотири працівники почнуть відсортовувати пластик, скло й папір.

Начальник Старокостянтинівського комбінату Микола Сікора говорить: угоду з львів’янами не розриватимуть. Депутат Старокостянтинівської міської ради попереднього скликання, при якому дозволило завозити у місто львівське сміття Тарас Приказюк розповідає: спочатку депутати з розумінням поставилися до проблем Львова.

“А коли взнали, що вже укладені договори на величезну кількість тонн, по 50 тонн на добу, організувалися, скликали позачергову сесію і прийняли рішення про заборону ввозу”, - пояснює Тарас Приказюк.

Після чого, каже Віктор Мартиненко, розпочалася судова тяганина, де кожна сторона в різних судах оскаржувала правоту іншої.

Старокостянтинівський полігон, за словами Володимира Булича, неодноразово перевіряли комісії і порушень не виявили.

Активісти ж, які написали чергове звернення до голови громади й депутатів, чекають на нього відповіді.

Читайте також

На початок