У Прикарпатському клінічному онкоцентрі відкрили відділення для хворих жінок

У Прикарпатському клінічному онкоцентрі відкрили відділення для хворих жінок

У Прикарпатському клінічному онкоцентрі відкрили відділення для хворих жінок Суспільне Карпати

У Прикарпатському клінічному онкоцентрі відкрили відділення гормонозалежних пухлин у жінок. Тут лікують пацієнтів із злоякісними новоутвореннями молочної залози та жіночих статевих органів. Загалом у ньому 45 ліжко-місць. Наразі у відділені перебуває 30 пацієнтів, пише Суспільне Карпати.

Однією з перших пацієнток відділення є Вікторія Васютин. Їй діагностували фіброаденому молочної залози. Жінка розповідає, що звернулася до медиків при перших симптомах. 13 травня їй провели операцію.

Пацієнтка відділення Вікторія ВасютинСуспільне Карпати

Пацієнтка відділення Вікторія Васютин

"Провели операцію на фіброаденому, видалили її. Все пройшло успішно, швидко відійшла від наркозу. Задоволена абсолютно всім: умовами, персоналом, ставленням. Палати навіть не виглядають на лікарняні. Майже санаторій або якийсь пансіонат", — розповідає Вікторія Васютин.

Пацієнтка відділення Наталя Пилипів-КрильСуспільне Карпати

Пацієнтка відділення Наталя Пилипів-Криль

Ще одна пацієнтка нового відділення — Наталя Пилипів-Криль. Жінка розповідає, що в онкоцентрі лікувалася минулого року. Зараз знову сюди потрапила. Каже, умови змінилися кардинально.

"Дуже велику різницю відчула, тому що тут — ремонт. Ти себе почуваєш набагато зручніше, комфортніше, як вдома. Навіть це, що телевізори працюють в палатах, зручні ліжка. Тобто комфорт покращився. Набагато краще стало", — каже Наталя Пилипів-Криль.

Завідувачка відділення Аліна АндріївСуспільне Карпати

Завідувачка відділення Аліна Андріїв

Завідувачка відділення Аліна Андріїв розповідає, що рак молочної залози посідає перше місце серед усіх онкологічних захворювань, на другому місці – онкогінекологічні патології. Тому була потреба у такому відділенні.

"Це є патології, які виходять одна з одної. Для чого ми їх об’єднали? Тому що ми можемо проводити великі комбіновані оперативні втручання. І це значно покращує якість життя та реабілітацію в післяопераційному періоді. Ми завжди в комплексі працюємо з гінекологами, коли лікуємо патологію грудної залози. І це відділення, воно створене для того, щоби покращити умови перебування пацієнток", – каже Аліна Андріїв.

Генеральний директор онкоцентру Володимир РоманчукСуспільне Карпати

Генеральний директор онкоцентру Володимир Романчук

На ремонт відділення, за словами генерального директора онкоцентру Володимира Романчука, витратили 500 тисяч гривень. Здебільшого, – це кошти меценатів та благодійників. Також придбали сучасне обладнання. У новоствореному відділені наразі працює восьмеро лікарів. Для пацієнтів лікування безкоштовне.

"Приблизно 40 % перших виявлених цією нозологією онкопатології припадає на рак грудної залози і на онкогінекологічні захворювання. Тому з досвіду країн Ізраїлю, Прибалтики, Німеччини, а наші лікарі були на стажуванні у 2018, 2019 році в цих країнах. І з досвіду ми перебрали для нашого закладу і для України створити відділення гормонозалежних пухлин", – розповідає Володимир Романчук.

У Прикарпатському клінічному онкоцентрі відкрили відділення для хворих жінокСуспільне Карпати

У Прикарпатському клінічному онкоцентрі відкрили відділення для хворих жінок

За його словами, зараз на обліку в Івано-Франківській області перебуває 4 300 жінок з раком молочної залози та 5 000 з раком жіночих статевих органів.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди