80 жителів Хмельниччини удостоєні званнями Праведник народів світу та України

80 жителів Хмельниччини удостоєні званнями Праведник народів світу та України

80 жителів Хмельниччини удостоєні званнями Праведник народів світу та України
rivnepost.rv.ua

На Хмельниччині 50 людей удостоєні званням Праведник народів світу і 30 - Праведник України. Ці люди під час Другої світової війни ризикуючи власним життям рятували євреїв від небезпеки страти чи депортації у табір смерті. Нині цих людей вже немає в живих.

Про це Суспільному повідомила менеджерка зі зв'язків з громадськістю Хмельницького благодійного фонду "Хесед Бешт" Галина Скрипник.

"Якщо дізнавалися, про те що сім'я переховувала євреїв, то знищували не тільки цю сім'ю, а ще й зліва та справа по п'ять будинків. Бо вважалося, що сусіди мали знати про те, що там переховувалися євреї, і мали розповісти про це", - каже Галина Скрипник.

Додає, імена праведників світу, яких на території налічувалося понад 50 осіб, нанесені на стіні пам'яті в Ізраїлі.

"Також на честь кожного праведника в Ізраїлі висаджені оливкові дерева. Тих дерев там уже цілий гай", - говорить Галина Скрипник.

Під час Голокосту на території Хмельницької області загинуло 153 тисячі євреїв.

"Точної цифри, скільки житів змогли врятувати праведники не має. Але це точно велика кількість людей", - каже Галина Скрипник.

Додає, що у Хмельницькому планують збудувати алею праведників, наразі вирішується питання де саме її облаштують.

Що відомо

  • Україна вперше відзначає День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни
  • Праведник народів світу — це офіційне звання, яке надає держава Ізраїль. Є спеціальна процедура, формальні ознаки, затверджений порядок його присвоєння.
  • Наразі 2659 громадян України удостоєні державою Ізраїль звання праведників народів світу за порятунок євреїв від Голокосту. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними та невідомими.
На початок