Як і кому потрібно переоформити житлову субсидію. Пояснює Мінсоцполітики

Як і кому потрібно переоформити житлову субсидію. Пояснює Мінсоцполітики

Як і кому потрібно переоформити житлову субсидію. Пояснює Мінсоцполітики
Фото: УНІАН

З травня 2021 року відбулися зміни у програмі житлових субсидій. Переоформити цей вид допомоги на наступний опалювальний період можна впродовж п'яти місяців.

"З метою уникнення утворення черг, на підставі документів, поданих протягом усіх 5 місяців неопалювального періоду, тобто, у травні – вересні 2021 року, житлова субсидія всім домогосподарствам буде призначена з травня 2021 року", — зазначили в Міністерстві.

Кому потрібно переоформити субсидію

Від 19 травня 2021 року розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

 • надавалася у грошовій безготівковій формі;
 • була призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житлові
 • приміщення на підставі договору найму; індивідуальним забудовникам, будинки яких
 • не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщеним особам;
 • була призначена без урахування окремих осіб з-поміж зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Процедура призначення субсидії відбуватиметься у 10-денний термін.

Як і кому потрібно переоформити житлову субсидію. Пояснює Мінсоцполітики
При призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, або розташовані у сільській місцевості й отримані як спадщина.

Куди звернутися за переоформленням субсидії:

 • через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та ЦНАПи;
 • безпосередньо до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад;
 • заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення;
 • через електронний сервіс, який розміщено на офіційному вебсайті Мінсоцполітики.

Також Міністерство соціальної політики просить керівників органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування, зокрема міст обласних центрів та міст обласного значення провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з приводу перепризначення субсидій та вжити заходів для упорядкування черговості відвідування громадянами органів соціального захисту населення, ЦНАПів, виконавчих органів територіальних громадян.

Як можна переоформити житлову субсидію. Пояснює Мінсоцполітики
Бланки в електронному вигляді можна скачати на сайті Міністерства соціальної політики та надіслати їх електронною поштою. Суспільне Суми

Які документи потрібні для переоформлення житлової субсидії

Як повідомили у відомстві, для оформлення субсидії громадяни мають подати оновлену заяву та декларацію.

Також у відомстві інформують, що наразі Мінсоцполітики додатково аналізує критерії призначення житлових субсидій, визначені положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабміну з метою спрощення окремих умов їх призначення.

"Що стосується призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, понад 98 % випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів", — зазначають у відомстві.

У Мінсоцполітики наголошують, що усім домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення. При цьому строк розгляду документів у таких випадках скорочується втричі з 30 до 10 днів.

Що відомо

 • З травня діє оновлений механізм призначення субсидій, згідно з яким усі отримувачі мають подати документи для перепризначення пільги.
 • Запрацювали нові правила надання субсидій, згідно з якими, житлові субсидії надаватимуться виключно готівкою.
 • З 2015 року житлові субсидії призначалися автоматично без звернень громадян.

Читайте також

Що чекає на споживача у разі несплати за комунальні послуги. Розповідає Мін'юст

Що таке субсидія, як її отримати та хто має на неї право

Що загрожує неплатникам аліментів. Пояснює Мін'юст

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок