У Кропивницькому орендодавець хоче виселити з приміщення редакцію газети

У Кропивницькому орендодавець хоче виселити з приміщення редакцію газети

У Кропивницькому орендодавець хоче виселити з приміщення редакцію газети
Суспільне: Кропивницький

Редакцію обласної газети "Народне слово" орендодавець хоче виселити з приміщення у центрі Кропивницького. Назвав причину — заборгованість сплати за оренду. Про це Суспільному розповіла редакторка газети Оксана Гуцалюк. За її словами, платили вчасно. Власник приміщення — комунальне підприємство "Регіональний центр розвитку послуг".

Приміщення площею 700 квадратних метрів на вулиці Чорновола редакція газети "Народне слово" отримала в оренду в березні 2017 року, розповідає Оксана Гуцалюк. “На пільгових умовах, згідно закону "Про роздержавлення". І в умовах було – це не припиняти вихід газети. Також нам угодою надано право вести статутну діяльність. Тобто, займатися будь-якою діяльністю, окрім основної діяльності видання газет”.

27 квітня редакція отримала судовий позов від орендодавця. “Про стягнення заборгованості та розірвання договору оренди та примусове виселення. Нам зовсім незрозумілі фінансові претензії, тому що весь цей час ми платили, так як передбачено в угоді, повністю, щомісячно орендну плату. Згідно позову ми начебто перестали платити із березня минулого року. Ось банківські документи. Вони завірені банком. Вони дійсні, чинні про те що заборгованості у нас немає. І про те що платежі надходили щомісячно”.

Оксана Гуцалюк розповіла, що приміщення редакції, окрім підготовки випуску газети, використовують для безкоштовної реабілітації учасників Антитерористичної операції. Для військових два місяці тому створили тренажерний зал. Після занять у залі військовим роблять масаж. Тричі на тиждень позайматись приходить Олег Ковальчук. “Взагалі такого залу як цей у місті не існує. Тут реабілітація профільна спини. Забезпечили можливість тренуватись АТОшникам і ветеранам. Я вважаю, що це буде взагалі не те що не патріотично, це буде підлість з боку тих хто забирає. Позбавити нас можливості тренуватися в такому спеціалізованому залі”.

У Кропивницькому орендодавець хоче виселити з приміщення редакцію газети
Олег Ковальчук. Суспільне: Кропивницький

Юристка Олена Кочкаян безкоштовно консультує в редакції бійців та їх рідних. “На волонтерських засадах працюю з родинами загиблих, безвісти відсутніх та з учасниками бойових дій. Надаю їм правову допомогу”.

Кропивничанка Марина Рубан отримує тут безкоштовно юридичну допомогу в пошуках сина, який зник безвісти у Іловайську сім років тому.

Заступник директора комунального підприємства "Регіональний центр розвитку послуг", який надав приміщення редакції газети в оренду Едуард Ярушок, ситуацію з виселення редакції прокоментував телефоном. “Редакція газети "Народне слово" в приміщеннях, які вони орендують зареєструвала ще одну сторонню юридичну особу, з якою у нашого підприємства немає жодних договірних відносин. Тобто, це особа, яка називається товариство з обмеженою відповідальністю "Громадська газета “Народне слово". З квітня 2020 року по березень 2021 року ми отримували кошти від цієї сторонньої організації. Справа в тому, що у нас 60 контрагентів і працівники бухгалтерії лише недавно звернули увагу, що ми отримували гроші від сторонньої особи, з якою у нас немає жодних договірних відносин. Виходить, що рік нам не сплачувала редакція газети "Народне слово". Помилково отримані гроші ми повернули громадській газеті "Народне слово".

Підстави розірвання договору оренди не житлових приміщень визначені цивільним кодексом і в самому договорі, сказав юрист Юрій Деркаченко. “Якщо сторона не виконувала обов'язки щодо сплати, у судовому порядку суд задовольнить позовні вимоги, але потрібно розбиратися в даній ситуації чи були сплати, чи були затримки. З яких підстав. Можливо це були форс-мажорні обставини, що виключають відповідальність і обставини для розірвання. Тому перспективи лише в судових рішеннях”.

Розгляд судового позову щодо стягнення заборгованості за орендну плату та виселення редакції з приміщення відбудеться у Господарському суді 2 червня.

Читайте також

На початок